Dependenta de... paine?

28-11-2010
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cumnata mea nu mai poate manca nimic fara . paine., Este o persoana cumpatata, atenta la ceea ce mananca, multe fructe legume carne de pui, peste, rar porc, toate gatite cat mai dietetic, foarte rar o tocatura (chiftelute, ardei umpluti sarmale) De la un timp insa nu mai poate manca fara paine. nu se satura are o stare de lersin de la stomac, simte nevoia sa manance paine si dulciuri dupa masa. Ajutati-o va rog, ce poate fi??. S- a ingrasat 4 kg in ultimul timp si desi incearca nu poate fara paine, Pana la declansarea fenomenului manca 2, 3 felii pe zi paine facuta de ea in acasa. Are 50 ani.. Medicul de familie i_a recomandat un psiholog.
5 comentarii
0
28-11-2010, ora 19:54
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
cati ani are cumnata dvs?
0
28-11-2010, ora 19:55
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
trebuie sa merga la cineva apropiat de varsta sa daca esti din bucuresti iti recomand o psihoterapeuta buna
0
28-11-2010, ora 20:04
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Da , din Bucuresti. Chiar va rog sa-mi recomandati daca se poate un psihoterapeut, abia azi am stat mai mult de vorba, a inceput sa acuze tot felul de simtome, situatia se inrautateste. Multumesc pentru raspuns.
0
29-11-2010, ora 00:15
psiholog
Nu este medic/terapeut
psiholog
Va recomand de terapeuta cu care mi-am facut si eu analiza.Se numeste Sanda Lepoivev, psihoterapeut, psihoterapie psihanalitica
va dau nr pe email privat -
0
24-12-2011, ora 00:38
lizucuta
Nu este medic/terapeut
lizucuta
Painea contine glutamat, care creaza dependenta.Cauta pe net retete de paine raw.(blog Ligia Pop sau Mimi walter)
Glutamat de sodiu-monoglutamat_E-621
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  • Consumul de alcool al părinților poate influența dependența de mâncare a copiilor
  • Consumul de pâine cu indice glicemic scăzut promovează pierderea în greutate
  • Beneficiile făinii de nucă în pâinea fără gluten
  • Cea mai bună pâine - ce să alegem în magazin
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  •