ALCOOLUL SI SANATATEA

23-08-2011
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Am o mare nelamurire legat de acei oameni care isi rezolva aproape orice problema apeland la alcool. Ori poate incepe sa mi se intunece mintea, si nu mai inteleg nimic...

Imi spune o cunostinta de-a mea, afectata de o forma de astm bronsic, de x, y, z - alte boli... " cand iau pastile nu-mi trece, iar daca iau alcool, gata ! " Sa fie asta o forma de lupta ?

daca are cineva idee astept o parere.
Sanatate !
1 comentarii
0
23-08-2011, ora 16:56
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna, posibil persoanele respective sunt lipsite de curajul de a infrunta problemele si recurg la un paharel apoi doua si tot asa pana cad intr o amorteala ca nu mai simt nimic nici suferinta, nici durere, asa considera ca scapa de cele rele.Total gresit cred eu e o dovada de slabiciune sa cazi in patima bauturii.Sa mai si renunti la medicamente, sa-i dai inainte cu spritul e de a dreptul...strigator la cer, sunt persoane care sub tratament consuma bauturi alcoolice...e oare responsabilitate si maturitate asta?.Scuze daca deranjez pe cineva cu acest comentariu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul