fetita mea de 6 ani tuseste de vreo 3 saptamani

03-11-2007
dnt2015
Nu este medic/terapeut
dnt2015
fetita mea de 6 ani, tuseste de vreo 3 saptamani, mai rar cu expectoratie, i-am dat si tratament cu augmentin, apoi cu ceclor.Au urmat vreo 3 zile fara sa tuseasca, pe urma a inceput intr-o seara sa tuseasca intr-una, dupa care, a doua zi tusea mai rar.Nu am vrut sa-i mai dau nici un antibiotic, si am incercat cu ridiche neagra si ceai de busuioc cu cimbrisor, vitamina c, miere.Parca era bine, dar aseara am auzit un zgomot in pieptul ei(un harait).Mentionez ca i-am administrat tot felul de medicamente ptr cresterea imunitatii(bronhovaxon, luivac, immunaid-de la Cali Vita).Efectiv nu stiu ce sa mai fac cu ea.poate imi poate spune cineva ce sa fac.Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
10-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Va recomand sa consultati urgent un medic pediatru.Felul in care tratati copilul agraveaza situatia.
0
11-11-2007, ora 00:00
Radhoo
Nu este medic/terapeut
Radhoo
ar fii trebuit un control medical din primele doua zile...eu am avut aceeasi problema la 12 ani...iar haraitul de care spuneti apare din cauza unei pneumonii...in cel mai bun caz...cel mai rau fiind pleurezia...apa la plamani, sau TBC...mergeti neaparat la medic !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •