Zona genitala

15-02-2016
ema_s43
Nu este medic/terapeut
ema_s43
Buna seara.
De curind am facut testul Papanicolau, rezultatul este, frotiu negativ pt o leziune intraepiteliala sau maligna.Aspect citologic de menopauza de tip preatrofic. Secretia nu mi-a facuto, a zis ca nu e cazul.Totusi mucoasa pe exterior este rosiatica si iritata.Medicul mi-a sfatuit sa schimb sapunul sai gelul.Am facuto si pe asta dar nu sa schimbat nimic.Am mers din nou la dna dr. si mi-a dat Macmiror crema.Astept parerile voastre.V-ati confruntat cu astfel de probleme? Cine a folosit asa ceva, ustura?
4 comentarii
0
15-02-2016, ora 22:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu, nu ustura. Dispare iritatia de la ea.

Igiena locala zilnic si folositi local doar gel intim care are ph neutru.
0
17-02-2016, ora 21:30
ema_s43
Nu este medic/terapeut
ema_s43
Multumesc pt raspuns.Dar m-am dat o data cu ia, si sa inrosit rau mucoasa labiilor mici.Am avut si mincarimi dar mi-a trecut dupa o zi. O fi o reactie adversa? Nu stiu ce sa fac, sa mai dau sau nu.Astept pareri va rog.
0
17-02-2016, ora 22:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate aveti reactie alergica la un component al ei. Cereti altceva daca nu o puteti suporta.
0
18-02-2016, ora 20:42
ema_s43
Nu este medic/terapeut
ema_s43
Buna seara.Dau in continuare cu Macmiror, dar tot iritata sint.Imi dau seama, prin simplu fapt, la o picatura de urina, ustura.Am inteles, ca si de la infectie urinara se pot inrosi, irita mucoasa? Nu am scurgeri de nici un fel.Si nu stiu cite zile sa dau.A zis sa dau acolo si atit.Rog o parere, un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Iritație în zona genitală - cauze și tratament
  •