Zona epigastrica, arsuri, greata, voma

17-11-2012
gya93
Nu este medic/terapeut
gya93
Buna ziua... de ceva timp sa spunem asa o luna nu prea mananc, Nu imi este foame niciodata si cand imi este foame nu imi este pofta de mancare. Sunt zile in care nu mananc absolut deloc... Problema este ca in aceasta dimineata m'am trezit cu o durere de spate teribila iar in zona epigastrica simteam un fel de presiune. Am vomitat de 3 ori de atunci (aveam un gust amar in gura dupa aceea) dar inca imi este rau...simt ca ma arde teribil sub piept si imi este in continuare greata. Nu stiu daca are importanta dar m'am stresat putin seara trecuta si astazi pe zi... nu stiu daca este si din cauza stresului sau doar din cauza ca nu mananc... Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc
2 comentarii
0
17-11-2012, ora 16:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. ia un NO-SPA si-un colebil (pe moment) pt a-ti trece starea ASTA.
2. ai probleme cu fierea (colecist) lenesa??
3. din analiza sange sau scaun (fecale) vei vedea DACA ai probleme Helycobacter p. (parere: ASTA.este)..
pt. ca n-ai pofta de mancare si ti-e rau.
p.s. SI la mine ASA a "debutat". si dupa tratament e ok.
cele bune,
0
17-11-2012, ora 23:28
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
mergeti la un medic; trebuie sa faceti si o electrocardiograma, chiar daca, probabil, problema este digestiva; exista o gramada de posibilitati de tratament dar e bine sa faceti si alte analize de sange; un gastroenterolog sau internist va pot ajuta concret in urma unui consult. de ce nu mergeti la medic si stati sa va chinuiti asa?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.