Zgomote in stomac

05-01-2014
stanciu.florin
Nu este medic/terapeut
stanciu.florin
Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati intr-o problema ce persista de aproximativ 5 zile.
In fiecare noapte ma confrunt cu diverse tipuri de zgomote produse de stomac, in special cand stau pe spate.
Astfel de probleme le-am remarcat si ziua, dar am observat ca dispar dupa o vreme.
Zgomotele probabil sunt produse de gaze. Si inainte aveam gaze la stomac, in special dupa masele de pranz si seara, dar nu si zgomote.
Ce boala as putea avea?
Am fost la farmacie si de 3 zile iau meteospasmyl (2/zi) si triferment (3/zi), dar nu observ vreo schimbare.
Intrebare: dupa cat timp isi face simtit efectul tramentul, asta daca cel dat de farmacie e cel corect? Mai pot lua si altceva care sa ma ajute, spre exemplul ceaiuri (de menta)?
Va multumesc.
3 comentarii
0
05-01-2014, ora 13:01
alistair
Nu este medic/terapeut
alistair
Un control la gastroenterolog ar fi mult mai indicat. Sa notati toate simptomele si eventual momentele cand acestea devin mai suparatoare decat de obicei. Tinand cont ca tocmai a trecut o perioada in care se prepara si mananca numai alimente greu digerabile ar fi totusi de inteles.
Cititi ceva si despre colon iritabil. DAR nu zic ca asta ar fi, este doar o presupunere.
0
05-01-2014, ora 14:57
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua !

Inafara consultului gastroenterologic, care ar fi binevenit, cred ca problema dumneavoastra ar putea
fi cel putin ameliorata semnificativ prin tratament homeopat (este necesara o consultatie speciala, efectuata de un
medic homeopat sau cu competenta in homeopatie).
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
07-01-2014, ora 04:28
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Da si eu consider ca un consult gastroenterologic si unul homeopat ar fi foarte utile. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.