Zgomot ureche urechi

09-06-2013
adrian_rujan
Nu este medic/terapeut
adrian_rujan
Buna ziua.De cateva zile ma confrunt cu o problema, cand este liniste(in special seara la culcare)aud un bazat/vajait(greu de explicat)insa se aude permanent ca si cum as avea o scoica la ureche, daca astup urechile si le dau drumul, pe moment pare sa dispara zgomotul.Nu pot sa imi dau seama de la care ureche de aude, insa azi mi-a aparut o senzatie de apa in urechea(dreapta)insa nu reusesc sa scot nimic din ea(nu curge nimic)insa se aude cand pun mana pe ea sau cand bag un betisor, ca si cum as avea apa.
Nu am dureri absolut deloc, si nu am probleme cu auzul(sau cel putin nu este mai rau ca inainte)
Inainte sa apara aceste simptome, am stat in curent si in frig si am stat si in zgomot(am tatat cu flexul).
Astept raspunsul dumneavostra.Multumesc frumos.e posibil sa fie doar o simpla raceala?
1 comentarii
0
09-06-2013, ora 19:01
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dupa ce o sa mai cititi pe forum despre acufene sau tinitus
o sa intelegeti ca sunt multe cauze care provoaca acel sunet
trauma sonora, virozele, problemele cu tensiunea arteriala, ficat, rinichi.care duc la dereglare de circulatie cerebrala
trebuie sa faceti investigatii pentru a gasi cauza... numai in acest caz tratamentul da rezultat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: