Zgomot in ureche

11-10-2007
MRY-AD
Nu este medic/terapeut
MRY-AD
Buna ziua,
am si eu o problema de ani de zile, am un zgomot in ureche ca un fosnet, am fost marti la un control orl. mi sa spus ca nu am dop in ureche si ca timpanul e ok, dar sa presupus ca asi avea -- nervul afectat-- exact asa mi sa spus, si ca ar fi din cauza oreionului, sau a unor boli din copilarie netratate la timp sau corespunzator.
mi sa facut audiograma
mi sa dat tratament sermoin 30mg cate una pe zi- pt circulatie la ureche( asa mi sa zis}
ketoprofen sr 100mg tot 1 pe zi-pt dureri de ureche ( ma durea urechea, tampla, amigdala si dantura pe patrea stanga )
in concluzie mi sa spus ca nu ma voi vindeca, ca nu voi mai auzi bine si voi ramane asa pt ca am nervul afectat si nu se mai reface, si poate sermionul imi va opri acele zgomote care le am in ureche.
VA ROG SA IMI SPUNETI PAREREA DVS,
MI SE PARE ABSURD CA DUPA AUDIOGRAMA SI DUPA CE SA UITAT IN URECHE SA VADA DACA AM DOP SA SPUNA CA AM NERVUL AFECTAT SI NU EXISTA SANSE SA MA FAC BINE.BINEINTELES A DAT ACEST DIAGNOSTIC DUPA CE A AFLAT CA AM ACEST ZGOMOT CAM DE 15 ANI SI TOTUSI ATUNCI LA INCEPUT CAND AU INCEPUT ZGOMOTELE AM FOST LA ORL, MI SA SPUS CA AM DOP, LA SCOS SI AM AUZIT PERFECT, DAR IN MOMENTUL CAND AM IESIT DIN POLICLINICA SA ASTUPAT IAR URECHEA SI AU INCEPUT IAR ZGOMOTELE.
VA ROG SA IMI SPUNETI PAREREA DVS.
VA MULTUMESC
VA DORESC O ZI BUNA
1 comentarii
0
18-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Puteti sa.mi trimiteti audiograma pe fax. 0232 719020 sau pe
mail ?! Ca sa pot sa va dau un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.