Zanocin inaintea sarcinii

15-05-2015
eliza1701
Nu este medic/terapeut
eliza1701
Buna ziua,
Imi doresc sa am un copil.
Avand in vedere ca am deja 36 de ani, nu as vrea sa mai aman acest moment.
In urma analizelor, mi-a fost depistata o infectie urinara, in prezent urmand un tratament cu zanocin 200 mg/ 2 capsule / zi.
Intrebarea mea este la cat timp dupa administrarea acestui medicament pot ramane insarcinata, fara a exista riscul unor probleme cu fatul.
EU sincer, mi-as dori sa las sa treaca o menstra, si apoi in urmatoarea perioada fertila sa incerc.
Asta ar insemna, cam cca 3 saptamani de la adimistrarea ultimei pastile de zanocin.
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
29-12-2020, ora 00:41
Bianca1234_?;
Nu este medic/terapeut
Bianca1234_?;
Buna.sunt si eu in aceasi situație, am luat zanocin 5zile 1la12ore...dupa am fost la medicul ginecolog si mi-a spus ca sunt însărcinată in 4 saptamani si ca nu este bine ca am luat...la a doua ședință mi-a spus ca este bine...si daca vreau sa merg pana la capat să il ascult pe el.sunt foarte panicată si nu stiu ce sa mai cred...uni spun ca exista riscuri însă doctorul nu mi-a spus asta.
Un sfat va rog?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul