Yasmin si Nolicin

06-05-2009
GabrielaM
Nu este medic/terapeut
GabrielaM
Buna tuturor!

Folosesc Yasmin si pt infectie urinara am urmat tratament cu Nolicin pt 5 zile. Interfereaza? Scade Nolicinul eficacitatea ac? Nu am folosit alte metode de bariera, sper sa nu fie prob :(

Toate bune,
Cristina
2 comentarii
0
06-05-2009, ora 16:52
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Anticonceptionalele nu interactioneaza cu acele antibiotice care se elimina prin urina, asa cum este Nolicin-ul.
0
11-02-2012, ora 12:49
Giuly_a
Nu este medic/terapeut
Giuly_a
Buna ziua!
Am facut greseala de-a intrerupe administrarea anticonceptionalelor Yasmin datorita tratamentului cu Nolicin, nestiind ca de fapt, desi sunt antibiotice ele nu interactioneaza cu Yasmin, asa ca in cea de-a 3-a sapt, inainte de terminarea blisterului cu 4 zile, mai exact miercuri am incetat sa le administrez iar acum sunt dezorientata, cum ar trebuii sa procedez?Sa fac pauza de 7 zile, incluzand si cele 4 comprimate omise(mentionez ca inca nu mi-a venit ciclul) si sa continui cu un nou blister?Astept raspuns cat mai repede posibil, va rog!!!Va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul