Xanax si Paluzetil | Forumul Medical ROmedic

Xanax si Paluzetil

29-11-2009
ioanabolo
Nu este medic/terapeut
ioanabolo
Buna seara!
De doua luni iau tratament impotriva anxietatii si depresiei cu Xanax (Alprazolam) si Paluxetil (Paroxetina). Totul merge cat de cat doar ca m-am imbolnavit foarte tare, am febra, frisoane, dureri musculare. As vrea sa iau ceva pentru raceala, Nurofen sau Coldrex sau asa ceva, dar mi-e frica sa nu dea o reactie adversa cu celelalte medicamente.
Astept sfaturi si va multumesc anticipat!

Ioana
7 comentarii
0
29-11-2009, ora 18:26
petre37
Nu este medic/terapeut
petre37
ce reactii are alprazolam, nu este periculos, mi a fost prescrisimpreuna cu rivotril, dar mi e frica sa le iau
0
29-11-2009, ora 19:55
ioanabolo
Nu este medic/terapeut
ioanabolo
Despre rivotril nu stiu, am auzit doar ca e mai puternic decat alprazolamul. Prima data cand am luat alprazolam am simtit o usoara ameteala, dar a trecut dupa o zi. Mai poate aparea somnolenta, dar asta e normal, pana la urma este un sedativ. Deci pe parcursul tratamentului nu apar efecte foarte neplacute, dar trebuie sa il luati exact asa cum va spune medicul si sa nu intrerupeti decat daca va explica exact cum.
0
29-11-2009, ora 21:43
petre37
Nu este medic/terapeut
petre37
nu influienteaza pulsul si tensiunea,.Mie mi le a prescrispe amandoua plus sanval
0
30-11-2009, ora 00:20
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
buna , nu ai nimic daca iei si nurofen sau coldrex chiar daca iei xanax poti sa iei si antibiotic iau si eu xanax de ceva vreme si crede-ma ca am luat tot felu de pastile multa sanatate
0
30-11-2009, ora 12:35
ioanabolo
Nu este medic/terapeut
ioanabolo
Multumesc, Marhila.
Imi faceam griji, dar m-ai linistit.
Multa sanatate!
0
07-12-2009, ora 19:24
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
cu placere si multa sanatate cum te mai simti?
0
08-12-2009, ora 17:03
ioanabolo
Nu este medic/terapeut
ioanabolo
Ma simt mai bine, dar inca mai tusesc. Am luat si antibiotic (mi-a scris medicul) si nu au fost reactii adverse!
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.