diagnosticat cu sindrom de preexcitatie wpw... ce putem face?

09-02-2015
Anghel Cristina Alina
Nu este medic/terapeut
Anghel Cristina Alina
Baiatul meu de 13 ani, sportiv de performanta a fost diagnosticat cu sindrom de preexcitatie wpw cu localizare inferolaterala.Poate face sport cu monitorizare stricta.nu a avut nici un simptom.dg a fost pus dupa ekg.ce putem face?
3 comentarii
0
09-02-2015, ora 19:55
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Va sfatuiesc sa va adresati cat mai repede unui medic cardiolog pediatru.
0
09-02-2015, ora 20:17
Anghel Cristina Alina
Nu este medic/terapeut
Anghel Cristina Alina
Ni s-a propus ablatie, dupa aceasta interventie copilul o sa poata continua viata sportiva fara probleme?Am discutat cu baiatu si este tot ce-si doreste, nu vrea sa auda de altceva sau sa renunte la sport(in acest caz ar mai putea avea probleme sau complicatii cu inaintarea in varsta daca ar renunta la sport?)multumim ! p.s.-baiatul face sport de la 7 ani
0
03-06-2015, ora 19:52
CrissC
Nu este medic/terapeut
CrissC
Suntem in aceeasi situatie. Avem 16 ani, facem inot de performanta de la 6 ani. Am primit diagnosticul in urma cu o saptamana. Stie cineva costul unei ablatii la dl doctor Vatasescu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: