Vulvita de 2 luni aproape.

12-05-2010
nicoleta1001
Nu este medic/terapeut
nicoleta1001
Buna ziua, va rog sa-mi dati o parere in legatura cu problema mea. De 2 luni iau Karissa anticonceptionale pt reglarea cilului, si la aprox 2 sapt de la administrarea primei folii a inceput sa ma usture in zona genitala cand faceam pipi cateodata, cand ma stergeam, cand ma spalam, mai precis in zona labiilor, am fost la ginecolog, mi-a prescris nidoflor unguent m-am dat 1 sapt iar la 3 zile usturimea a aparut, am fost din nou si mi-a dat niste ovule Pimafucin si niste pastile Fasigyn si mie si partenerului meu si un unguent pentru el.Mentionez ca inca sunt virgina, am incercat sa am contact decat odata.Ovulele cand incercam sa le introduc ma ustura si m-am dus din nou la ginecolog(mi-a facut examen de secretie nu mi-a iesit nimic) si mi-a dat un unguent Vitella, care dupa 3 zile ma ustura rau cand ma dadeam, am fost iar si mi-a zis sa continui cu unguentul si mi-am facut sumar de urina(acum astept rezultatul desi cred ca este negativ), mi-am schimbat j gelul intim, acum ma spal cu sapun Dove, si ma ustura doar cand ma dau cu unguentul.Diagnosticul este vulvita acuta.Nu stiu ce sa mai fac si nici ginecologul nu stie de la ce poate fi decat de la gelul intim cu care ma spalam, dvs ce credeti ca este?Multumesc, astept o a 2-a parere
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.