Vreau un bebe

03-03-2016
Yasminnee
Nu este medic/terapeut
Yasminnee
Bună ziua... Am nevoie de ajutorul vostru. În urma cu aproximativ 2 luni am fost la un control ginecologic unde am primit un tratament pentru candida... nu am mai avut absolut nici o problema după ce am urmat tratamentul.în luna februarie am încercat cu soţul meu sa rămân gravida... Am luat aproximativ 1 luna vitamine cu acid folic... dar deşi mi-a întârziat menstruaţia 2 zile, azi am avut neplăcerea sa îmi vina... nu de foarte mult timp rareori am nişte uşoare cuţite în zona ovarelor, durere ce se menţine doar câteva secunde şi trece. Îmi este foarte frica sa nu am ovare polichistice. Din ce am citit eu, singurele simptome pe care le-as avea şi ţin de acest diagnostic sunt aceste cuţite abdominale, o acnee uşoară pe care o am din adolescenta şi bineînţeles ciclul neregulat. Neregulat însemnând : diferă de la luna la luna... ba sunt 26 de zile 2 luni la rand...ba 27. apoi poate chiar 30... dar niciodată ciclul nu durează mai puţin de 25 de zile sau mai mult de 30... Va rog sa mă ajutaţi... îmi doresc enorm un copil... şi sunt super speriata de o posibila infertilitate...
1 comentarii
0
03-03-2016, ora 21:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Problema infertilitatii se pune la un an de relatii sexuale neprotejate in care ati dorit sa concepeti si nu ai ramas insarcinata.
Parerea mea e sa incepi cu control de rutina si ecografie transvaginala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul