Vreau sani mari

16-05-2012
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Buna fetelor si bine v-am gasit,
am 24 de ani si am strans bani sa fac o investitie pentru mine. Vreau sani mari, frumosi dar sa nu arate ca ai starletelor, sau ca 2 mingi. Am citit pe forum inainte sa ma inscriu o groaza de situatii fericite...altele nu.
Mentionez ca am 1.72 cm si 65 kg. Sunt mare in spate si vreau sa am sanii mari, in armonie cu restul corpului. Sunt foarte mici acum.
Am intret pe google si am cautat doctori insa nu stiu pe cine sa aleg dintre Ovidiu Grecu, Dobos sau Marek Valcu
Ati fi asa dragute sa-mi dati ceva detalii si pareri obiective despre acesti chirurgi? vreau sa merg la consultatie.
Astept cu nerabdare sfaturile voastre.
9 comentarii
0
16-05-2012, ora 19:07
rithaa
Nu este medic/terapeut
rithaa
Ä°nvestitie in sani!!!! De obicei lumea cand face o investitie, cumpara terenuri, imobile, , plaseaza banii in diferite afaceri, , , , , -ma intreb de unde va iesi profitul dvs! Ciudat! nu?
0
17-05-2012, ora 09:15
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Investitia in mine este si atunci cand imi repar nasul sau slabesc ori fac sport, mananc sanatos, imi cumpar haine, tocuri etc este o investitie in imaginea mea ca femeie. Si din cauza ca nu am sani, imi doresc o imbunatatire, sa am sutienul plin, acum bate vantul :)
Profitul este imaginea de femeie ingrijita careia ii pasa de aspectul ei. Profitul va aparea cand voi avea incredere in mine si cand voi arata bine in partea de sus a corpului.
Este o decizie importanta sa imi maresc bustul de aceia am intrat in comunitatea Romedic, sa ma informez si sa cer parerile voastre, celor care deja ati trecut prin aceasta experienta. Este foarte important pentru mine sa fiu informata inainte de pasul cel mare.
Apropo, care este diferenta intre implantele rotunde si cele anatomice? nu reusesc sa inteleg termenul. please help!
0
17-05-2012, ora 21:18
simona20
Nu este medic/terapeut
simona20
NU stiu sincer de ce trebuie sa te explici.cine nu intelege, sa nu comenteze.
Vezi ca este un topic deschis cu vreo 700 de pagini si se vorbeste acolo probabil despre orice chirurg din romania :)) sunt sigur ca o sa gasesti informatiile pe care le cauti
0
18-05-2012, ora 09:23
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Multumesc Simona20, esti draguta! Am citit ca te duci sa te operezi saptamana aceasta! Te-ai hotarat la ce doctor mergi? tu cat iti pui?
0
22-05-2012, ora 00:16
simona20
Nu este medic/terapeut
simona20
S-au amanat programarile pt vineri 25 mai. vbesc atunci cu medicii si vad ce si cum...si mai trebuie sa si hotarasc ce medic sa aleg :)) o sa fie foarte greu :(
tu ce hotarari ai mai luat? pup
0
23-05-2012, ora 23:19
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Mai Simona, eu ma tot documentez pe site-uri, la diversi doctori... am vazut Marek, Totir, Porumb insa am ceva dubii si din cauza la ce am citit in forum la diverse fete. Azi in metrou ma holbam pe un ziar si era un articol cu doctorul Ovidiu Grecu, m-am interesat si de el. Eu vreau sa-mi micsorez si mameleonul odata cu implantul. Tu te duci la consultatie la mai multi doctori? Te pup!
0
11-06-2012, ora 10:01
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Am emotii!!!!!! maine merg sa ma operez. Am cautat in stanga si-n dreapta doctori, m-am informat bine de riscurile acestei interventii si stiu foarte bine ca VREAU SANI MARI!
Am fost la 3 doctori la consultatie, cel care mi-a explicat toate riscurile si a fost rabdator cu mine si mi-a dat incredere este Dr. Ovidiu Grecu. ( 1 si jumatate consultatia) Am decis sa-mi scoata si fibroadenomul, ca sa stau linistita, mai ales ca la mine se si vede dar se si simte naspa.
Sunt sigura ca am facut cea mai buna alegere, o fosta colega de facultate sa operat la dansul acum 4 ani si sanii ei arata bestial. Cicatricile sunt fine, fine. Si aici pe forum am vazut fete operate de dansul care arata foarte bine.
Azi imi fac bagajul!
Adio sani mici!
0
11-06-2012, ora 13:13
CristinaCri
Nu este medic/terapeut
CristinaCri
Buna Sonia, vad ca te duci sa te operezi la Dr. Grecu maine. Si eu m-am operat la dansul in 2008.
Ce marime ai decis? Vad ca vrei sani mari, daca poti sa tii cont de un sfat prietenesc...nu-ti pune exagerat de mari ca o sa-ti fie greu sa stai dreapta.
Sanii mari sunt greu de gestionat...pielea se intinde in timp, ca nu o sa fii tanara forever. Ai vazut ca cele mai sexy sutiene nu se fabrica in marimi extra large.
Succes si sa te intorci cu sani frumosi!
0
11-06-2012, ora 14:47
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
CristinaCri apreciez sfatul tau, si doctorul m-a atentionat referitor la marime.
Cand mi-a pus in sutien implantele model de 450 aratam disproportionat. Asa ca am decis 340...imi place cum se incadreaza pe corpul meu.
Esti tare sexy in poza, abia astept sa ma pozez si eu cu tzatze! hihi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum îţi poţi influenţa forma sânilor
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •