Vreau sa stiu ce am, ma poate ajuta cineva??????

05-08-2010
d_christyne
Nu este medic/terapeut
d_christyne
As avea si eu o intrebare poate exista cineva avizat pe acest site care ma poate ajuta. De 7 luni merg la ginecolog in legatura cu o probleme care tot nu trece, am luat tratamente peste tratamente, am facut si candida de la anumite antibiotice prescrise(-aceasta mi-a trecut insa repede-) si nimic, nu stiu ce sa mai fac sunt disperata, din cate am inteles nu e ceva grav fapt ce ma face sa nu inteleg de ce nici unul din cei 3 medici ginecologi la care am fost nu sunt in stare sa imi dea un tratament care sa functioneze.Ce va intreb eu... daca poate cineva sa descifreze rezultatul acestor analize pt ca vreau si eu sa inteleg ce am si daca se poate cam ce tratamente sunt indicate pt asa ceva ca sa stiu si eu ce alternative am si daca am luat tratamentul corect. Analizele la secretie mi-au iesit ultima oara cam asa -frecvente celule epiteliale superficiale. frecvente leucocite PMN degradate partial. flora bacteriana si polimorfa. absent candida, neisseria sau trichomonas.- Tin sa precizez ca am facut si analize pt ureaplasma/microplasma si clamidia (nu cred ca am scris corect da stiti la ce ma refer) si nu am nici una din acestea, singurele simptome sunt o secretie albicioasa anormala si usturimi la urinat, urologic nu am nimic pt ca mi-am facut si analize de genul acesta, nu am infectii urinare si altele.Am in schimb o rana pe col pe care am facuta-o de la secretia aceasta care netratata a erodat peretii uterului si care trebuie cauterizata dupa ce scap de infectia asta pe care o am. Eu am luat macmiror ovule, flagil ovule, flagil pastile ovule clion azitrox pastile toate astea in diverse combinatii si repetate si nimic daca poate sa ma ajute cineva avizat sa imi spuna si mie ce am si cam ce tratamente pot lua oricum merg la medicul ginecolog, nu o sa iau pastile de capul meu dar vreau si o alta parere. Va multumesc!
2 comentarii
0
14-08-2010, ora 23:21
d_christyne
Nu este medic/terapeut
d_christyne
chiar nu stie nimeni???????????????
0
31-08-2010, ora 12:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Incercati sa studiati mai atent pe net despre manifestarile candidei chiar daca la data efectuarii secretiei vaginale nu v-a iesit candida la analize. Incercati o perioada si alimentatia pentru candida (in general fara dulciuri, condimente, lactate). Mancati iaurt si usturoi macar un catel pe zi, pentru cresterea imunitatii. Trebuie sa faceti organismul sa lupte singur. Candida poate recidiva f des.

2. Nu cumva luati si alte medicamente ? Sau aveti si alte manifestari (sa fiti suspecta de alta boala) ? Diabetul de exemplu favorizeaza aparitia micozelor.

3. Virusul hpv poate da arsuri si mancarimi. Faceti un test Papanicolau si rugati doctora sa se uite mai cu atentie la examenul ginecologic daca aveti leziuni hpv. Rana pe col nu cumva a fost cauzata si de la hpv.

Am observat pe pielea mea cat de ocupati sunt doctorii in ziua de azi si cat de repede se grabesc sa scape de pacienti. Nici profesia lor nu este usoara. Dar nu mai plecati din cabinet fara sa vi se raspunda la aceste intrebari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.