Vreau sa slabesc 30 kg - macar atat!

27-09-2007
claudia_a
Nu este medic/terapeut
claudia_a
Am 31 ani, 164 cm si 115 kg - e foarte trist! Cea mai mica greutate o aveam in liceu de 64 kg... de mica sunt mai plinitza, insa acum s-a ajuns aici; sunt foarte complexata - de aceea nici nu am puterea sa fac ceva; cure am tinut, am slabit pana la 10 kg...pe care insa incet incet le-am pus la loc...si in plus inca!
Stiu ca este nevoie de o vointa puternica, insa am nevoie si de ajutor medical...
206 comentarii 12 ..... 6 7 Înainte ›
1
28-09-2007, ora 00:00
adrymett
Nu este medic/terapeut
adrymett
Cred ca in primul rand ar trebui sa faci o cura de dezintoxicare.Timp de o saptamana bea ceai de urzica si incearca sa elimini din glucide si lipide. Apoi, poti incepe o cura de slabire care sigur, in o saptamana, va da rezultate:
Dimineata : o felie de paine cu o felie de sunca
Gustare: un mar
Pranz:100g grata de vita cu varza(castravete) murat
Gustare: un iaurt degresat/semidegresat
Cina: 50 g pui fiert cu 100g rosie sau fasole din borcan, 50 ml lapte degresa si cafea
Atentie: nu mai manca dupa ora cinci si jumatate seara!
bea cat mai mult ceai!
elimina bauturile carbogazoase si pe acelea care au zahar adaugat!
Extra-sfat: incearca sa faci rost de un tabel cu caloriile alimentelor la 100gpentru a inlocui alimentele din dieta exemplu cu unele care sa aiba aproximativ acelasi, , bagaj" caloric. Astfel, dieta ta nu va deveni monotona.
Iti doresc mult succes si, pentru nelamuriri, -*
Adriana


(*modificat de administrator)
0
30-09-2007, ora 00:00
lory2803
Nu este medic/terapeut
lory2803
da.trist, dar vreau sa-ti spun ca se poate si crede-ma ca si eu am avut exact aceleasi dimensiuni ca si tine acum 1 an si 2 luni. Sincer, nu credeam ca se poate slabi si incercasem destule diete, dar nu reuseam sa le tin decat in primele zile si apoi renuntam, imi lipsea vointa. as fi vrut sa scap de kg in plus intr-o saptamana- imposibil. Asa ca am decis sa merg la fitness (desi imi era f rusine) si uimitor, dar am inceput sa slabesc inca din primele zile, beam 2-3 l de apa plata pe zi.. rezultatele au inceput sa se vada si am prins incredere... am renuntat complet la paine, zahar, mancare gatita(prajeli), cartof si bauturi racoritoare (de orice fel)... Am reusit sa slabesc pana acum 42 de kg, dar inca merg la sala si in prezent tin regimul disociat, care chiar da rezultate...dar inca ma lupt cu kg... mai am de dat jos vreo 15, dar acum e cel mai greu... am reusit sa-mi schimb regimul de viata practic si ma simt mai bine, dar nu infometandu-ma, doar mancand mai sanatos pana la urma... It va lua ceva timp, poate un an sau mai mult, dar merita!!!! Iti urez vointa si bafta multa!!!
0
01-10-2007, ora 00:00
claudia_a
Nu este medic/terapeut
claudia_a
Multumesc de raspunsuri. Trebuie sa-mi iau iar inima in dinti si sa ma apuc de un regim... pe care sa-l si duc la bun sfarsit...
Am sa incep cu dezintoxicarea... Am o intrebare Lory: cum arata pielea de pe burta si brate dupa atatea kg pierdute?
0
01-10-2007, ora 00:00
lory2803
Nu este medic/terapeut
lory2803
ce sa zic, sunt avantaje si dezavantaje... si eu am acum complexul asta, pentru ca, chiar daca am mers la sala aproape in fiecare zi, totusi vergeturile sunt in floare... mai folosesc si niste creme anticelulitice si anti vergeturi, dar tot nu dau rezultate, cred ca nu voi scapa de ele niciodata, totusi nu sunt chiar asa deranjante si am numai pe brate si picioare( daca pot spune ca asta e o fericire). Eu inca mai lupt, dar e al naibii de greu. poop
1
12-10-2007, ora 00:00
Deeannax
Nu este medic/terapeut
Deeannax
Draga Claudia,

Trebuie sa intelegi un lucru. Acela ca 30 - 40 de kilograme nu se vor putea da niciodata peste noapte. In primul rand nu ar fi sanatos, in al doilea rand, ar fi un test prea mare de vointa (test, pentru care, aparent, inca nu esti gata)
Eu una, de cand ma stiu am avut probleme cu greutatea. In perioadele in care mananc normal (2 mese pe zi, maxim 5 felii de paine/zi ) ma ingras. Mai ales in sezonul rece. Drept pentru care, odata cu venirea primaverii, intru la regim. De fiecare data reusesc sa scap cu succes de 10-15 kilograme, pe care, asemenea unui urs polar, le castig in iarna urmatoare, pe parcursul a 3-4 luni.
Deci, cum iti spuneam, in cazul tau, cheia e sa te inarmezi cu rabdare. Sugestiile lui Addy sunt bune pentru cineva care are de slabit 5-7 kg si care poate tine dieta asta 2 saptamani si atat. Tu va trebui sa-ti gasesti ceva un pic mai echilibrat, mai variat si, evident, care va da rezultate intr-un timp mai indelungat.
De exemplu, la micul dejun sugerat de Addy, o felie de paine de secara si o felie de sunca, poti sa adaugi/variezi:
- 1 f p +o cana de lapte batut ( iaurt slab)
- 1 f p + 1 ou fiert tare + 1 f jambonel de pui sau curcan
- 2-3 linguri de cereale Nestle Fitness cu lapte (dulce/batut) sau iaurt
- 1 f p cu Philadelphia light / Exquisa Fitline/ Hochland Fitness/ felie subtire de mozzarella sau cas dulce de vaca
Pentru micul dejun recomand orice combinatie din cele prezentate mai sus. Atentie! Painea sa fie de secara iar mezelul sa fie de pui sau de curcan(sunca, jambon) fara prea multa sare si nu mai mult de 50 de grame (2-3 felii subtiri)
La pranz, salata e sfanta!
Legume bune - salata verde (cea mai buna), ridich, rosii, castraveti, ardei, ceapa, varza, sfecla, morcovul, telina Fa-ti un super bol de salata cu tot ce ai prin casa. Preferata mea contine varza alba, castraveti, ardei gras si marar. Mananca pana te saturi, varza e plina de fibre, nu te ingrasa.Poti incerca, desigur cate combinatii vrei, atata timp cat nu ii pui maioneze, nuci, stafide, porumb si alte dracovenii Sa-i dai un pic de gust, pune-i un praf de sare de potasiu, o lingura de ulei de masline extravirgin si aceto balsamico (toate se gasesc in orice supermaret mai rasarit) Poti sa scapi in salata 4-5 masline, 4-5 crutoane sau cateva bucatele de piept de pui fript (evident, nu prajit in ulei) Iti garantez ca o sa te saturi.
Daca iti vine greu, la inceput poti sa pui langa salata si un gratar de 100-150 de grame pui, peste sau vitel. Eu una urasc pestele si carnea fiarta, deci nu am putut manca decat gratar de pui, dar pentru altii, pestele este optiunea ideala. Nu este capat de tara nici daca in loc de gratar, vei manca un cartof fiert sau copt de dimensiuni medii.
Pentru cina, eu mancam ori rosii cu branza de vaci dietetica, ori 4-5 fructe, ori lapte batut cu 2-3 biscuiti graham, ori 1 baton Nestle Fitness cu o cana de lapte dulce degresat.
Ideea de baza este urmatoarea. Fiind o treaba de durata, trebuie sa faci in asa fel incat sa nu te frustrezi. Pentru ca d-aia renunti. Fa-ti o dieta centrata pe chestiile care iti plac, ca sa te poti tine de ea un timp mai indelungat. Daca ai fructe favorite (din cele care nu ingrasa, evident - banane, struguri, avocado, etc) mananca multe fructe! Nu trebuie sa rabzi de foame. Gustarile intre mese (un pahar de lapte batut, un mar, o portocala, 2 fructe de kiwi, 1-2 biscuiti graham, cand simti ca nu mai poti) nu o sa faca dieta inutila, din contra, sunt chiar recomandate. Nici un mancat in oras ocazional nu trebuie sa te sperie daca au gratar de pui, ciuperci fripte si o varietate de salate. Poti sa tii dieta si cand mergi la McD, comandandu-ti o maxisalata cu pui sau cu ton. Revin si subliniez ca o dieta trebuie sa fie puternic personalizata, croita pe preferintele tale alimentare pentru ca sa functioneze. Trebuie sa-ti placa ce mananci si sa eviti, pe cat posibil, frustrarile.
Daca poti sa bei ceai verde, chinezesc, este excelent. Am prietene pt care a functionat cu succes. Mie imi dadea niste colici teribili si am renuntat sa-l beau. Nu uita de sfatul lui Lory: 2-3 litri de apa - OBLIGATORIU. Fara sucuri. Daca mori de pofta, bea un pahar de ceva natural dimineata.(de preferat, facut de tine la storcatorul din bucatarie) Eu am o slabiciune la Santal de porto rosii si imi luam o cutie care trebuia sa ma tina 1 saptamana. Daca simti nevoia de dulciuri, in magazinele Angst gasesti cioco cu zaharina, al naibii de scumpa, e drept, si nici extraordinar de buna, dar merge. Portioneaza-ti-o. Rasplateste-te duminica, dupa 1 saptamana de regim, cu 2-3 tablete.
Normal, daca poti sa faci jogging, fitness, tae - bo sau inot, e si mai bine, rezultatele se vor vedea mai repede. Te-ar mai ajuta si un anume tip de masaj dar care e cam dureros (Iti framanta o tanti colaceii, de iti vine sa juri pe sf. Cruce ca nici nu te mai uiti la sigla KFC vreodata in viata ta).Sper sa te ajute inputul meu. Daca mai vrei sfaturi sau sugestii, scrie-mi -

Pupici si iti tin pumnii.
0
21-07-2008, ora 00:00
inlove_231622
Nu este medic/terapeut
inlove_231622
eu am inceput sa slabesc dar ma duc la un centru de nutritie si dieta undeva in zona colentina; ma simt super bine asta e a 3-a saptamana si am slabit 5 kg
0
16-11-2008, ora 01:24
glodeanuvaly
Nu este medic/terapeut
glodeanuvaly
am 42 ani, dar nu reusesc sa tin o cura de slabit, mi se pare f greu, mam programat pentru prima data la un medic de nutritie in luna decembrie sunt curioasa ce-o sami dea, sper sa numi dea capsula de slabit ca o refuz, am luato 11 zile si e f rau.am sa va mai scriu.
0
05-03-2009, ora 23:36
angelica303
Nu este medic/terapeut
angelica303
Buna seara.Am 26 ani, am nascut acum 6 luni un bebe minunat...in urma caruia au ramas lipite de mine cam 30 kg(luante pe timpul sarcinii).Am 1.69 si 85 de kg.Ma simt foarte obosita, ma dor oasele in special picioarele si soldurile...In momentul d efatza inca alaptez dar merg zi de zi la sala de fitnes.Asi dori un sfat pt viitor cand nu mai alaptez..ce regim mi-ati recomanda..sau ce ma sfatuiti..sa fac..pt ca nu mai rezist mult cu aceste kg.In cateva luni trebuie sa scap de ele.Va multumesc
0
22-03-2009, ora 21:58
jasmyne
Nu este medic/terapeut
jasmyne
pentru angelica. cauta pe google "regim de slabit de 90 de zile". il gaseshti pe forumuri. eu am dat 15 kile in 5 saptamani. e greu dar merita. presupune doar un efort de vointa
0
23-03-2009, ora 14:15
angelica303
Nu este medic/terapeut
angelica303
multumesc jasmine..am intrat pe google dar nu stiu exact la ce regim te referi.Acolo sunt ffffffffoarte multe sfaturi...si am gasit intardevar si un regim de luni pana vineri.Acela este?
0
25-03-2009, ora 18:30
jasmyne
Nu este medic/terapeut
jasmyne
angelica...e un regim in felul urmator: in fiecare zi 2 fructe (orice) dimineatza shi cel putin 2 l de apa pe prcusrul intregii zile.
prim zi: carne sau lactate sau ou dar fara sa le combini intre ele cu salata cat cuprinde. fara prajit sau fra ulei.
a 2 a zi: legume de orice fel cu salata
a 3 a zi paste cu sos sau orez sau mamaliga sau malai si seara ia voie putin dulce
a 4 a zi fructe toata ziua
dak vrei sa slabeshti mai mult de 20 de kile tii o a 5a zi numai cu apa. e cea mai ushoara zi.
tii regimul asta 90 de zile
alte 90 de zile mamanci normal dar cele 2 fructe dimineatza sunt sfinte!
nu uita! fructele shi apa!
shi nu il incepe luni, icepe-l vineri!
doamne ajuta shi multa bafta!
sa imi spui cand a functionat:!
o s avezi rezultatele dupa 5 zile
0
25-03-2009, ora 18:42
angelica303
Nu este medic/terapeut
angelica303
ms mult.mai alaptez cam o luna si ma apuc.astept accept pe mess.siiii doamne ajuta..hihgihi
0
28-03-2009, ora 18:39
marianapascu92
Nu este medic/terapeut
marianapascu92
Felicitari Angelica pt bebe. Ma bucur sa vad o mamica intreband ce sa faca pt recapatarea siluetei. DA, dupa ce termini perioada de alaptat, organismul tau va intra automat in perioada de reechilibrare, daca il ajuti si tu cu o alimentatie echilibrata, adica fara prajeli, fara sosuri si cat mai putine dulciuri pt o vreme plus k te duci si la fitnes, eu cred k vei fi foarte repede satisfacuta de corpul tau. Pai, o mamica este in primul rand o femeie, nu? Nu am nici un sfat pt tine, vad k au lasat fetele destul de multe lucruri interesante care te-ar putea ajuta. In schimb pt Claudia sugerez sa vb cu un psiholog, nu pt k ai avea probleme ci pt a vedea mecanismul care te impiedica sa te automotivezi. Pielea de pe burta si de pe brate se va "aranja singura" dupa cateva luni de mentinere dar vor ramane vergeturi pe care le poti atenua pana aproape de disparitie cu orice crema hidratanta pe care o poti lua de la plafar sau de la farmacie. Bine, asa sunt si creme pt eliminarea tesutului adipos dar am constata k nu au rezultate asa fantastice, cum se spune in prospect dar cremele antivergeturi pot face minuni daca sunt aplicate seara de seara, timp de cel putin 4 sapt. Pe langa toate astea, Claudia, ti-as sugera cu caldura sa citesti, sa citesti tot ce tine de diete, de calorii, de tot ce ar putea sa te ajute sa iti formezi o educatie alimentara. Dupa cum toate stim, felul in care mancam, ce mancam, cum mancam -sunt tare de educatie, ca si rusinea de altfel, drept pt care iti sugerez sa rasfoiesti " DIETA MINTII" scrisa de Bogdan Tudor- sunt acolo destul de multe informatii care te-ar putea ajuta sa iti schimbi definitiv modul de alimentatie.
0
31-03-2009, ora 19:22
angelica303
Nu este medic/terapeut
angelica303
Multumesc mariana pt sustinere si incurajare..insa chiar cred cu tarie ca nu trebuie pus ca scuza un bebe sau altceva cand vine vb de mancare de faptul ca trebuie sa fim sanatoase si sa fim FEMEI.Eu am facut MAREA greseala de a face oarecum o experienta pe corpul meu si de a incerca sa ating parca cumva niste culmi inalte in ceea ce tine greutatea mea...din prostie logic si din inconstienta...pt a vedea pana unde pot ajunge.Intradevar am pus in fata bebele cand era in burtica.DAR minteam cu nerusinare.Nu aveam nici pofte nu imi era nici foame nu imi era nici rau..si bebe era destul de mare si sanatos., Numai ca deh de ce sa nu fac ravagii acum ca am si o scuza.Si uite asa de la 60 de kg am ajuns la 93 p[aote si mai bine.In momentul de fata acest lucru aceasta dieta a devenit scopul meu in viata.Imi este foarte greu sa ma accept.Am o singura pereche de pantaloni..o singura bluza si o ultima geaca care ma incape.Nu accept indeea de a ma duce sa imi cumpar haine nr 50.Viata sexuala este dezastru.Cu alte cuvinte NU FACETI CE AM FACUT EU>paote constient sau inconstient.Mentionez ca acum am ajuns la 84 de kg si sunt in scadere fara sa tin o dieta anume..nu mananc parjit..dulciuri si nu beau sucuri.Inca alaptez.Si sunt sigura ca o sa reusesc sa ajung anul acesta la 60 de kg..nu numai ca sa arat bine ci ca sa ma simt bine in pielea mea.Va pupic
0
19-06-2009, ora 11:04
dutzy
Nu este medic/terapeut
dutzy
vreau sa slabesc si nu stiu kum
0
19-06-2009, ora 11:06
dutzy
Nu este medic/terapeut
dutzy
Buna! Am 57 kg si nu stiu kum sa slabesc. Am incercat mai multediete, dar nu rezist mai mult de 7 zile. De o saptamana am inceput sa alerg si sa fac 100 de abdomene pe zi dar nu vad nici un rezultat. Va raog sa ma ajutati. Multumesc mult!
0
19-06-2009, ora 13:32
dutzy
Nu este medic/terapeut
dutzy
multumesc pentru sfat lory, dar inca nu am gasit o dieta pe care cred ca voi putea sa o tin. Oricum iti multumesc mult, pentru ca a aftal multe lucruri pe care nu le stiam
0
21-07-2009, ora 11:20
gugulet
Nu este medic/terapeut
gugulet
fetelor ce tot va chinuiti cu toate dietele astea, nimik folositor din ele organismul se afla mereu in stres de la ele si in lok dupa o cura de dieta sa va mebtineti in forma apar inca mai multe kg.primul lucru care trebuie sa-l faci inainte de a slabi e motivatia si puterea de caracter si multe alte retete si sfaturi utile care va pot aduce la o greutate normala, a incercat cineva cu otet de mere?
0
24-07-2009, ora 00:29
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
nu ai incercat sa tii posturile de peste an..faci doua fapte bune
1
10-08-2009, ora 14:15
bordeaux
Nu este medic/terapeut
bordeaux
buna! am 31 de ani si de cand ma stiu am tot avut probleme cu greutatea; am inceput sa tin diete inca din clasa a 8 a. am trecut de nu stiu cate ori prin efectul "yo yo" din cauza dietelor draconice pe care le-am tot incercat. Un singur lucru bun a iesit de aici.mi-am dat seama intr-un final ca nu se poate asa si am trecut la diete mai echilibrate. pe parcursul anilor am tot pierdut in greutate si in cele din urma si din cauza reprizelor de sport sunculitele sau mai asezat si am capatat o forma mai "apetisanta" cum ii spun eu sotului:)! am uitat sa mentionez ca am 1, 57 inaltime si 64kg (asta e bine...pe la 18 ani aveam vreo 80 kg) si ma consider "slaba". oricum, anul acesta m-am casatorit si dupa nunta am inceput sa iau in greutate ajutata si de faptul ca am renuntat la fumat de 5 luni dupa ce in ultimii 10 ani am fumat si cate un pack pe zi. de doua luni am luat hotararea ca tre sa slabesc si mai mult. daca raman insarcinata ajung la 100 kg si apoi sa te tii frate, nu mai dau jos veci. si cum spuneam am inceput acu doua luni dieta pusa aci de jasmyne si la inceput am fost foarte multumita. dar datorita faptului ca nu mam cantarit la inceputul dietei pana dupa prima luna nu stiu cat am pierdut. dar la o luna am urcat pe cantar si am vaz ca am 64 kg, . intre timp a mai trecut o luna de dieta( adica doua luni de tot, care va sa zica) ma urc iar pe cantar si cand ce sa vezi am tot 64 kg!!!!???? dar ce e mai ciudat aci?
toata lumea cu care nu ma intalnisem de multicica vreme imi spune ca am slabit (persoane de incredere care imi spuneau si cand luam in greutate) hainele mi se largesc dar la cantar am tot atatea kg. cum se poate? sa fie din cauza ca am facut si mult sport? am mai uitat sa spun si faptul ca dupa nunta iam zis sotului ca vreau biciclete eliptica si sotul dragut mia indeplinit dorinta. asa ca am facut aproape zilnic cel putin 30 de min pe bici. iar pe langa asta am mai facut si alte exercitii. a crescut masa musculara ??? sau ma mint si hainele si toata lumea?
jasmyne tu ai tinut aceasta dieta ? cum a functionat?
ajutooor!!!::::)))) vreau sa slabesc pana la vreo 55 kg
0
05-09-2009, ora 12:29
iulianaiacob
Nu este medic/terapeut
iulianaiacob
Eu am slabit cu ajutorul unui medic nutritionist, acesta are la cabinetul dansului un sirop din plante cu aj caruia am slabit 15 kg intr-o luna si 2 saptamani, ma simt minunat.Acest sirop este adus din Anglia, este singurul produs natural care da rezultate.da rezultate foarte bune, cine doreste sa slabeasca sa apeleze cu incredere la dansul si siropul acestuia-*



(*modificat de administrator)
0
22-09-2009, ora 12:00
aly_aliuta
Nu este medic/terapeut
aly_aliuta
eu cred ac pentru a slabi nu este nevoie doar de diete si regimuri sau mai stiu eu ce...este nevoie si de miscare cel putin o data pe zi.acum vor aparea pareri ca nu e timp de sport si chestii dastea...eu va recomand -* sa va luati un aparat pe care il puteti folosi atunci cand aveti macar 10 min libere...va va ajuta foarte mult..succes




(*modificat de administrator)
0
25-09-2009, ora 18:00
FatAlex
Nu este medic/terapeut
FatAlex
Salutare,

Numele meu e Alex, am 17 ani, 183 cm şi... 110 kg!! Până acum, sincer, nu am simţit foarte tare greutatea (slana), mă simţeam (şi mă simt şi acum) chiar foarte bine, dar sunt foarte hotărât să slăbesc... problema e că HABAR N-AM cum. Sunt dintr-un orăşel uitat de lume unde nu există sală de fitness, saună, etc.

Deci, dacă cineva e dornic/ă să mă ajute, îl/o rog să o facă. Mulţumesc!
0
02-10-2009, ora 18:47
iriss08
Nu este medic/terapeut
iriss08
Ma numesc Ina am 40 de ani si am 1, 75 cm si 120-130kg. Ma fortez in limita posibilitatilor ca sa slabesc (cam de 20 de ani), am probat multe tipuri de diete si pastile, inclusiv si superslim care ptr.mine au avut un efect devastator(deja nu dorm noptile cam de 13-14 ani)dar cu acest medicament nu am dormit decat 3-4 ore pe noapte timp de 11 zile, este adevarat recunosc sunt gurmanda, imi place foarte mult sa gatesc, am 2 baieti de 20 si respectiv 16 ani, gatesc la greu si le fac poftele lor si pe ale mele (in domeniu mancarii), visez sa slabesc macar 35-40 kg, ma gandesc ca sunt atatia oameni destepti, dar nici unul nu gaseste o solutie sanatoasa ptr. noi grasii, adevarat ca nu avem nici vointa dar., am facut fitness, dar trebuie sa te prezinti mereu la sala, ptr. cei care au familie si servici de la 9.30 la 19.30 ca mine, nu este loc si ptr.asa ceva, mda.oricum sunt optimista si sper ca intr-o zi sa arat si eu macar de 100kg si sa imi gasesc haine. Salutari si bafta la toata lumea.
0
11-10-2009, ora 14:11
ceransela
Nu este medic/terapeut
ceransela
Eu am slabit cu ajutorul unui medic nutritionist, acesta are la cabinetul dansului un sirop din plante de la care am slabit 15 kg intr-o luna si 2 saptamani, ma simt minunat.Acest sirop este adus din Anglia, este singurul produs natural care da rezultate.da rezultate foarte bune, cine doreste sa slabeasca
0
11-10-2009, ora 14:23
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Ai slabit pe dracu, chestia cu dr catalin moraru miroase a tzeapa de la o posta.
Prespun ca asta e site-ul lui: http://sirophealthy.blogspot.com/, nu?

Are cabinet in Arad? Imi dai o adresa sau un nr de telefon? Ca de adrese de mail de yahoo e plina lumea, e ca si cum mi-as face si eu una cu fecioara_maria@yahoo.com...

Oricum sunt convinsa ca veti gasi suficienti fraieri care sa comande prin posta un sirop de 10 lei pe care sa plateasca 250lei + curier. Iar "healthy" e un cuvant suficient de bine ales pentru fraieri ca sa nu gaseasca siropul pe net, pentru ca in Google acest cuvant are 165 milioane de indexari.

Ce v-ati zis, daca Herbalife vinde de 3miliarde pe an, doara vom vinde si noi macar de 10000USD...
Ca na, slabitul e la moda si se cauta.

p.s.
Daca a comandat cineva si a luat teapa poate face plangere pentru inselaciune.
Pastrati doar mailul de la doctor, ca-l gaseste Politia in 2 zile dupa IP.
0
12-10-2009, ora 08:13
Andi_N
Nu este medic/terapeut
Andi_N
Draga ceransela, vreau sa iti spun un singur lucru : daca tipul cu siropul din Anglia ar fi un medic nutritionist adevarat, ar sti ca nimeni nu trebuie sa slabeasca mai mult de 5 Kg pe luna.
Si acesta ar fi doar un aspect
0
13-10-2009, ora 22:22
iriss08
Nu este medic/terapeut
iriss08
Draga Ceransela am vrut sa trimit un mesaj dr.catalin moraru dar nu reusesc, imi poti zice cum sa intru in contact cu dumnealui?Multumesc anticipat iris08
0
13-10-2009, ora 22:36
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Draga iriss08, ne-am dat seama ca esti tot una cu Ceransela. ;)
Rog admin-ul sa verifice ip-urile si sa confirme. (daca exista admin pe aici...)

Cu adica nu reusesti, nu poti sa dai un mail? Ti-a dat mailul, trebuie sa pui adresa aia la to: si sa scrii un mail.

Cat trebuie sa fii de cretina ca sa nu poti sa dai un mail in secolul 21? :)
0
13-10-2009, ora 22:41
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
UPDATE: super site-ul a fost sters. Prea era penibil interviul ala imaginar.
Adaugă un comentariu / răspuns
206 comentarii 12 ..... 6 7 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.