Vreau sa imi salvez casnicia

16-09-2010
coc-oana
Nu este medic/terapeut
coc-oana
Buna ziua sunt casatorita cu sotul meu de 4 ani, si avem un baietel minunat de 3 ani si 3 luni.Pana acum cateva saptamani totul parea bine intre noi, pana cand intr-o seara i-am gasit niste mesaje pe telefon de la o femeie.Cand l-am intrebat despre ce este vorba a zis ca nu stie nimic, ba mai mult a sunat-o pe respectiva sa ii spuna sa nu ii mai trimita mesaje.Dupa aceea totul parea ca s-a terminat si este iar bine intre noi.pana cand am gasit iar pe un alt telefon al lui mesaje, dar trimise cu un nr care ii apartine sotului meu, desi pareau ca sunt tot de la o tipa.I-am zis sa le stearga si nu a vrut, i le-am sters eu si nu a zis nimic.Acum imi spune ca nu ma mai iubeste, ca nu mai vrea sa lupte, dar ca vrea sa ne crestem amandoi copilul.Zice ca nu este vb. de nici o alta femeie, chiar a jurat cu mana pe o icoana.Imi reproseaza doar ca eu m-am indepartat de el, ca nu mai sunt persoana cu care s-a insurat, si ca nu mai poate sa ma iubeasca, desi acuma fac tot ce imi sta in putinta sa il tin alaturi de mine, numai ca el imi reproseaza ca sunt falsa cu el si ca incerc sa ma bag pe sub pielea lui, desi eu nu vreu decat sa imi salvez casnicia.VREAU SA VA SPUN CA NU LIPSESTE NOPTILE DE ACASA, NU PLEACA SINGUR IN ORAS.ESTE ALATURI DE NOI DOAR CA SPUNE EL NU MA MAI POATE IUBI, DESI ESTE APARENT DESTUL DE TANDRU CU MINE.CE POT SA FAC PENTRU A FI BINE INTRE NOI?????????????Va multumesc anticipat pentru ra
13 comentarii
0
16-09-2010, ora 15:17
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
Buna!eu cred ca ceva se intampla cu el.poate fii vb de o femeie nu neaparat trebuie sa iti lipseasca noaptea de acasa ca sa te insele.dar sa nu cazi in capcana lui te a te face pe tine cea vinovata de faptul ca nu te mai iubeste si ca esti falsa asa sunt toti ei vor sa fie victimele si pe tine te face de sa iti ceri iertare pt ceva ce nu ai facut te face sa te simti atat de vinovata.si eu am patit ceva asemanator cu sotul meu.doar ca tu ai fost mai delicata eu cand ii gaseam u nr de tel sau dak primea beep dupa un nr ce il avea i agenda eu luam nr si sunat cu nr ascuns si imi raspundea voce de femei care era bagata cu temiri ce nume de barbat si appi ii schimba cifrele intre ele.stai linistita ca am gasit si mesaje am vb si cu fufele le-am facut cu ou si cu otzet.am gasit prezervative cercei, ochelari de femei, am gasit par in spatele masinii si cand am dat cu mana pe jos am luat o mana de par, am gasit chei de aprtament, parfum, mute chestii.trebuie sa vb cu el si sa il intrbi unde este problema?ce se intampla spunei sa iti spuna unde nume esxista schimbarea ta fata de el, dak nu rezolvi problema si dak ai taria eu iti spun sa plecicu toate ca este foarte greau sa iei o astfel de decizie.eu una nu sunt atata de puternica si nu am reusiyt sa plec
0
17-09-2010, ora 09:45
coc-oana
Nu este medic/terapeut
coc-oana
Multumesc pentru raspuns.Problema este ca nici eu nu sunt suficient de puternica sa plec si poate nici nu vreau..nu stiu nici eu ce sa mai cred.Ma gandesc totusi ca avem un copil impreuna, un copil care il iubeste si pe care il iubeste.Nu imi dau totusi seama cum poate sa aiba o alta relatie cand asta presupune sa ai timp, iar el este in permanenta fie acasa, fie cu noi in oras.de la servici il iau eu siil duc tot eu.Totusi relatia noastra este schimbata, nu inteleg de ce imi spune ca nu ma mai iubeste, aseara spunea ca ii este frica sa ma mai iubeasca, pt a nu fi eu iarasi schimbata cu el.Ce e drept, dupa ce am nascut, eu m-am ocupat mai mult de copil si mai putin de noi 2.Aici zic eu ca am gresit.Nu stiu ce sa fac sa indrept lucrurile intre noi, pentru ca orice as face imi spune ca sunt falsa.
0
17-09-2010, ora 11:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Eu cred ca se cam preface si face toate lucrurile astea ca sa ii acorzi mai multa atentie.Doar tu ziceai ca i-ai gasit mesaje pe un telefon, mesaje ce erau trimise dupa alt numar ce ii apartinea tot lui, deci e clar ca isi trimitea singur aceste sms-uri in speranta ca le vei citi intr-o buna zi, te va cuprinde teama destramarii caminului si te vei ocupa mai mult de el.Faptul ca este cu voi aproape non stop dovedeste ca nu are pe nimeni sau ma rog...poate o avea pe la serviciu pe vreuna si se multumesc cu timpul acela...Dar care amanta ar accepta asta?Ma gandesc ca o vrea si ea sa iasa la restaurant, sa se plimbe etc.Oricum, cred ca ar trebui sa fii mai sentimentala in ceea ce-l priveste, pt ca eu cred ca inca te mai iubeste, nu are cum sa dispara iubirea asa..tam-nesam.Iti spune ca nu mai simte nimic pt tine doar ca sa te trezeasca la realitate.
Este posibil sa gresesc, dar asta este parerea mea...
Un barbat care insala, face exact lucrurile enumerate de roxy mai sus, ceea ce la tine nu este cazul, sau nu ai mentionat...
0
17-09-2010, ora 13:21
coc-oana
Nu este medic/terapeut
coc-oana
S-ar putea sa ai drepate.Se poate oare sa incerce el sa se "razbune"pe acesti 3 ani in care eu nu am fost chiar asa de afectuasa cu el? Oare eu ce sa fac in cazul asta?sa ma prefac, ca nu vadf ceea ce se intampla?sa incerc sa ignor aceasta raceala si eu sa continui sa fiu afectuasa cuel?Totusi nu inteleg de ce nu isi recunoaste sentimentele fata de mine de ce isi impune aceasta negare a sentimentelor si imi spune raspicat nu te mai iubesc? Sper sa isi revina la normal si imi doresc sincer sa fie numai o rautate a lui pentru a-mi deschide ochii.Nimic din ceea ce a enumerat roxy nu este valabil la mine.
0
23-10-2010, ora 10:09
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
coc-oana, nu ne-ai mai dat de stire...Au evoluat lucrurile in bine sau totul a ramas la fel?
0
24-10-2010, ora 11:08
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna fetelor!sotul meu nu se compara cu cea ce descrie coc-oana despre sotul ei.este dificil sa fii si in situatiea ei dar cred ca mai dificil este sa fii in situatia mea.sa treci prin cea ce eu am trecut.acum eu sunt insarcinata in trei luninu de mult i-am gasit un prezervativ in masinacred ca eram in 7 aptamani de sarcina si bineinteles eu sunt cea paranoica, mi-a vb urat, ma jignit si mi-a spus sa plec, dar eu nu am plecat pt ca sunt o lasa si imi este frica de ce poate urma ca nu ma voi descurca cu bebe si mai imi este frica ca mi-l si poate lua dupa pt ca este in stare.asa ca nu am decat sa raman si a suport viata asta.asa ca tu coc-oana, dak sotul tau este diferit incearca sa il recastigi, iar dak nu se mai poate salva nimic din aceasta relatie eu zic a pleci, eu as pleca dar nu pot, cand am fost hotarata sa plec am ramas insarcinata.poate caasa avrut dumnezeu, nu stiu ce sa zic
0
25-10-2010, ora 11:35
coc-oana
Nu este medic/terapeut
coc-oana
Buna.Intr-adevar nu am mai scris nimic, dar am fost atat de bulversata, toate temerile mele au fost reale, sotul meu chiar avea o amanta, care este din fericire plecata in anglia pt 3 ani de zile, sau poate pt totdeauna, sper.Intre timp, am aflat realitatea, i-am spart lui parolele de mess, am aflat id-ul tipei, am vorbit cu ea pe mess, ea stia lucruri nu tocmai bune despre mine de la sotul meu, dar vb cu mine a aflat realitatea.Tipa mi-a trimis poze cu ei doi, mailuri de la el, ei bine toate astea eu le-am listat si i le-am servit lui pe tava.Acest lucru lui nu i-a placut, nu i-a placut faptul ca ea mi-a trimis mie tot ceea ce ii trimisese el.Tipa a zis ca nu vrea sa mai auda de el, ca ea are o viata frumoasa in Anglia, si ca e convinsa ca e bolnav.El zice ca nu vrea sa mai aiba nici o treaba cu ea si ca nu poate sa creada ca eu am trecut peste asta.eu intr-adevar am trecut dar nu pot uita, mi-am propus sa nu divortez si sa nu ii mai reprosez nimic, el se poarta in acest moment f frumos cu mine, iar eu m-am schimbat f mult, si caracterul si felul de a ma comporta cu el, de a ma imbraca, ma aranjez mai mult, deci am grija de mine.Deocamdata totul pare ok, sper sa ramana asa.Ii monitorizez jurnalul de mesaje, din telefoane, si nu mai exista nimic sper ca intr-adevar el s-a schimbatsi sa nu fie de fatada.Viata noastra este ok in mom asta, ne facem planuri de viitot, avem o viata sexuala mai mult decat normala nu stiu ce sa zic.Sper ca el si-a dat seama ca are o femeie puternica langa el, o femeie care il iubeste si care poate sa faca totul pt familia eisi asta sa nu fi fost decat o ratacire.Am sa va mai scriu ce este cu noi.
0
31-10-2010, ora 01:33
Wisper
Nu este medic/terapeut
Wisper
Coc-oana "lupul isi schimba parul dar naravul ba". Nu te mai invinovati! Timp de trei ani copilul tau chiar a avut nevoie de tine. Sotul tau trebuia sa constientizeze ce presupunea venirea unui copil pe lume. Barbatii care nu se gandesc la efortul sotiei in cresterea unui copil sunt egoisti si nesimtiti.
Ai mare grija ca va recidiva in gasirea unei alte amante. Fii cu ochii pe el. Bafta!
0
31-10-2010, ora 01:41
Wisper
Nu este medic/terapeut
Wisper
"Minunile nu tin prea mult" Acum e smerit ca l-ai prins. Daca se va mai intampla divorteaza. Oricum el va poza in victima. Nu-i mai permite sa te umileasca!
0
01-11-2010, ora 15:43
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
imi pare fff rau pentru tine.si eu i-am iertat multe sotului meu stii doar ca ti-am scris sus.cat de nesimtit sunt barbatii astia, te facea pe tine sa te simti vinovata pt ca iti spunea ca nu te mai iubeste ca te-ai dedicat bebelusului.chiar ti-a jurat cu mana pe icoana si te-a facut sa te simti vinovata de faptul ca nu te mai iubeste dra el era in catzeleala.dar el avea mai multe id-uri care nu le stiai?sau le stiiai dar nu aveai parola?si cum as facut sa le aflii ?si sotul meu si-a schimbat parola?l-ai intrebat dak te acum te mai iubeste sau ia venit iubirea?i-as taia si as arunca cu sare pe ei, cam sadic dar si ei sunt niste.stii continuarea.te pup si intra si tu mai des pe net poate sau mai scrie de tine si mai ales la cum ai facut sa ii descoperi alea
0
04-11-2010, ora 18:36
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sunt niste. porci ! Unii dintre ei ce-i drept, ca mai sunt si specii pe cale de dispartie ici colo :)))))))))))))).
Cam aiurea treaba la coc-oana si uite dom"le, ca el chiar avea pe altcineva.Eu nu inteleg cat de usor poate sa insele unii, pffff...
roxy, nici la tine nu e totul roz din cate ai povestit...Nu esti deloc lasa, unde te-ai fi dus cu copilul in pantece?Ce i-ai fi raspuns cand te intreba de tatal lui?
Eu sunt o familista convinsa, asa ca din punctul meu de vedere ai procedat corect, pt ca ai ramas alaturi de sotul tau si nu ti-ai destramat familia.Stii, in viata suntem supusi la diferite incercari si daca noi fugim de ele in loc sa le tinem piept, abia atunci putem vorbi de lasitate!Las este cel care fuge, pt ca alege calea cea mai usoara.Las este cel care se sunucide pt a nu infrunta problemele s.a.m.d.
0
04-11-2010, ora 19:31
roxana2002
Nu este medic/terapeut
roxana2002
mare dreptate aveti fetelor, in privinta barbatilor, ma refer.foarte putine excetii sunt , mi-as fi dorit sa am si eu parte de o exceptie, dar n-a fost asa.

din experienta proprie va spun ca nu este bine sa ramai intr-o relatie de dragul copilului, copilul creste pleaca mai departe si tu ramai singura si viata trece pe langa tine. eu cred ca am deja 5 ani de cand ar fi trebuit sa renunt la aceasta casnicie, dar tot ca si voi am pus copilul pe primul plan. si de dragul copilului am ramas, dar relatia s-a racit si mai mult si totul se rezuma numai la faptul de a castiga bani si a ne intretine fara nici o alta bucurie de familie. el isi vede de distractiile lui si eu de casa.asta se numeste viata ?
nu prea cred!
si la mine a plecat tot de la o pitipoanca...pentru ca astea sunt mai cochete si ii atrag in plasa imediat...trebuiesc si ele intretinute de cineva ! nu?
scuze daca am deranjat !

si eu sunt o familista convinsa, dar uneori cred ca noi femeile ne sacrificam prea mult pentru a avea o familie frumoasa si fericita si in cele din urma nu prea ne iese.
0
14-11-2010, ora 09:51
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
paul_84.nu toti sunt asa cum poate esti.eu nu ma numar printre cele norocoase.sotul meu nu este cel care l-am cunoscut.dupa ce ne-am casatorit el s-a schimbat.EX.eu sunt acum insarcinata in 14 saptamani si in dimineata asta am fost dracuita si injurata de el ca i-am spus sa mai stea pe acasa si a ii mai lase pe prieteni si sa stea si acsa sa manacam de 12 dupa care se ne punem in pat si sa vedem un film.si atunci totul s-a transformat, dintr-o dimineata perfecta intr-una de groaza.in dimineata nuntii noastre am fost dracuita.si multe, multe de tot.singurul lucru din partea lui este ca nu ma batut, dar am fost scuipata ssi imbrancita.nu am curaj sa plec mai ales acum ca sunt insarcinata, si nu am un venit si automat ca imi va lua copilul si eu as muri dak mi-ar lua copilul.acum plang si stau si suport tot ce mi-se intampla.asta este viata mea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul