Vreau bebelus!

27-05-2008
vali_valiy
Nu este medic/terapeut
vali_valiy
Am 26 de ani si de doi ani mi s-au scos ovarele, am avut endometrioza.Din aceasta cauza nu mai pot face copii decat in-vitro.Insa nu stiu cate sanse as avea eu sa raman si asa k impreuna cu sotul meu ne-am gandit sa adoptam un copil de cateva saptamani pt k sunt atatia copii abandonati.Dar am inteles k este foarte greu sa il adopti k trebuie sa intrunesti anumite conditii.Rugamintea mea ar fi dak este cineva in masura sa imi spuna c acte sunt necesare pt a adopta un copil.Ne dorim atat de mult unul incat suntem dispusi sa facem orice sa il avem.Si in plus am vrea sa vizitam clinici de genul asta cu copii abandonati.Daca exista un(o) doctor(a) care ma poate ajuta va rog nu ezitati sa imi raspundeti.Multumesc.
3 comentarii
0
11-10-2008, ora 00:00
xdidi
Nu este medic/terapeut
xdidi
salutare sunt noua aici, eu as vrea sa te intreb (asta daca nu te superi) cum s-a intamplat sa-ti scoata ambele ovare ? sau unde ? pt ca si eu am fost diagnosticata cu aceasta boala ingrozitore acum 3 sapatamani, am chisturi ovariene destul de mari si luna aceasta ma voi opera clasic.ti-au zis inainte de operatie sau pur si simlpu dr. au luat aceasta decizie in timpul interventiei? iti multumesc.
0
22-10-2008, ora 23:34
vali_valiy
Nu este medic/terapeut
vali_valiy
Buna.La mine a fost mai complicat:mi s-a descoperit boala in timpul operatiei.M-am operat de chisturi ovariene si knd m-au desfacut au vazut k am endometrioza.Si nu aveau alta solutie decat sa imi scoata ovarele pt k altfel nu scapam de boala asta.Acum ma simt bine dar nu pot face copii decat in vitro.Bafta multa si Dumnezeu sa t ajute sa fie bine.Insanatosire grabnik.As vrea sa imi spui cum t simti dupa operatie knd poti.T pup.Multa sanatate.
0
28-10-2008, ora 10:28
xdidi
Nu este medic/terapeut
xdidi
salutare ma simt mai bine acum, pt ca au trecut 5 zile de la operatie, operatia a fost una reusita si am ramas cu tot aparatu reproducator, ei cu niste mici ovare dar le am pe amandoua.
nici la mine nu credeau ca vor fi asa de mari chisturile pt ca ele erau prinse de ovare si se uneau in spatele uteruluisi aveau marimea a doi bulgari, dar am avut super doctori.iar conditiile ireprosabile recomand la totata lumea cu problema asta sa incerce acest spital si doc la care am fost eu.
Iar pt tine vali cred ca tu ai nevoie si ovule de la cineva sau ti-au pastrat si ovarele tale ceva? incearca si la dr.Tutunaru am auzit ca face minuni in infertilitate. bafta si iti doresc un bebe cat mai repede.te pup
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •