Vor sa-mi scoată trompele uterine deoarece au lichid pe ele!!!Ajutati ma, va rog!!!

03-03-2015
florentinachelba
Nu este medic/terapeut
florentinachelba
In 2011 am facut am facut un control al trompelor uterine(ala cu anestezie generala).Doctorita mi-a zis ca o tromba e buna si una nu(la Bucuresti am facut testul)
Sunt casatorita de 10 ani si nu avem copii, am pierdut o sarcina in 2006, de atunci nu am mai ramas însărcinată.
Anul acesta am ajuns la un doctor din Iaşi(noi suntem din Sv), care ne a comunicat din start ca singura şansa e FIV. S-a bazat numai pe analiza făcută la Buc. in 2011, concluzia:sa mi scoată trompele, injecţiile de fertizare şi vitro!!
Alta şansa nu ne a acordat, ţipa intr una:Vitro, Vitro.
Suntem dispusi sa apelam la FIV, dar e musai sa mi extirpe trompele!??nu mi a facut nici un ecograf, nimic, doar analizele anticorpilor pt formarea dosarului necesar pt FIV.
E normal ca un doctor sa procedeze asa, sa puna un pacient pe masa de operaţie fără sa o consulte???
Doctorul a zis ca lichidul ala de pe trompe imi omoară ovulele.
Ajutati-ma cu o părere!!!
Daca tin trompele nu fac copii, daca le scot tot nu o sa fac!!!! Oare lichidul pe trompe a fost cauzat de sarcina pierdută?
Am vârsta de 31 de ani.
1 comentarii
0
19-03-2015, ora 14:37
Ioana.h
Nu este medic/terapeut
Ioana.h
Stimata doamna, sper din tot sufletul ca mesajul meu nu a ajuns la dvs prea tarziu. Nu va recomand sa va scoateti trompele pana nu consultati un medic specializat pe Reproducere Umana. Daca mai veniti prin Bucuresti pot sa va indrum cu mare drag la un Spital Specializat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inflamarea („înfundarea”) trompelor uterine
  •