Vomit verde

10-09-2009
Paranoia1
Nu este medic/terapeut
Paranoia1
Salut..
Ma numesc Mihai, am 17 ani, iar problema mea este urmatoarea:
Sambata spre duminica am fost la un concert, in Parcul Izvor, iar pe drum spre casa, nea prins o ploaie torentiala. Nea udat pana la piele, practic, parca sarisem, imbracati, intrun bazin cu apa. Am stat asa, uzi, aproximativ 6 ore, pentru ca nu puteam intra in bloc.
Bun, am ajuns acasa pe la 8 dimineata, am facut un dus fierbine si mam culcat. A doua zi nu am avut absolut nimic, am mancat bine, dupa care am mai stat putin si mam culcat la loc.

A treia zi incepe calvarul. Cum mam trezit, am sarit pe wc si am inceput sa vomit.. si sa vomit.. si sa vomit, pana nu am mai avut ce vomita. Tin sa precizez ca nu am temperatura si nu ma doare absolut nimic, am doar stari teribile de greata. In astea doua zile nu stiu daca am mancat o cana cu supa.
Astazi dimineata, cum mam trezit, aveam o usturime teribila in piept, o arsura. Mam dus la wc, fiind sigur ca o sa vomit.. si am vomitat ce nu am mai vomitat pana acum. Un lichid galben-verzui ce ustura al draccului de rau care lasa un gust amarui in gura. De atunci am mai vomitat de vreo 3 ori, acelasi lichid, acelasi gust, acelasi sentiment teribil..


Imi poate spune cineva, ce ar putea fi?
Multumesc anticipat.
5 comentarii
0
10-09-2009, ora 14:17
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
dragul meu, acest lichid verde si amar provine din vezicula biliara, este fiere.
Tie ti-ar prinde bine o ecografie abdominala la care sa se vada ce este cu fierea ta, daca are mal sau pietre doamne fereste, dar mai bine sa o faci. Poate este duar stramba din nastere si nu dreneaza bine.
Mergi la medicul de familie si spune-i ce ne-ai scris aici.
Nu te speria, dar nu amana vizita la medic. Din cauza fierii te poate durea si stomacul.
Vezi ce zice medicul, sanatate multa!
0
10-09-2009, ora 15:55
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu ai nici un fel de transpiratie ?
Nici un fel de dureri sau de alte simptome oricat de mici sau ciudate ?
0
10-09-2009, ora 16:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ai posibilitatea sa vezi pe pielea ta efectul unui remediu homeopat care te poate ajuta imediat si te va scuti de medicamente si poate de multe alte probleme (DACA se potriveste.)

Boala ti se trage de la hainele ude si de la frigul prin care ai trecut. In aceste cazuri remediul necesar este Dulcamara.

In general simptomele apar la nas, gat dar cateodata si la fiere ! Chiar am verificat acest lucru..
In cazul tau au aparul la fiere ! Probabil ai o slabiciune acolo.

Du-te imediat pe Mihai Bravu la Farmacia Dona sau Helpnet (sau la alta farmacie) si cumpara Dulcamara in dilutia CH200 si daca nu o au in 200 cumpar-o in CH30 si ia o singura granula si spune-mi efectu aici dupa cateva ore. Se suge, nu se inghite.
Daca are fect bun repeta doza de 2-3 ori pe zi sau cand reapare senzatie de voma.
Daca se potriveste vei remarca imediat o schimbare, poate sa fie negativa pt. cateva ore dupa care apare vindecarea.

In plus cumpara si Caardus marianus CH15 care deblocheaza canalul de la fiere si pe care il iei de abia dupa ce ai vazut efectul de la Dulcamara.

Farmacia DONA 12
Sectorul 2, Bucuresti
Sos. Mihai Bravu, nr.122, bl.D27
Tel: 0212524536

FARMACIA CHRISTIANA MEDICA-FARMACIE HOMEOPATA
Detalii: Farmacie cu specific homeopat; distribuitor produse homeopate
Adresa_ Str. Theodor Sperantia Nr. 104 Bl S26 Sector 3
Telefon: Tel/Fax 021.322.57.98 Orar: L-V: 8-19

Farmacia Homeopata nr. 80 (Independenta)
Bucuresti.
Adresa: Str. Scoala Herastrau, nr.34, Sector 1
Bucuresti. Orar: zilnic L-D 8-19

Farmacia ILEANA (BUCURESTI)
Str. Stirbei Voda, nr. 166, Sector 1, Telefon: 021/224.87.48
Laborator propriu, retete magistrale, compensate, gratuite, produse
homeopate, naturiste, cosmetice, ceaiuri, produse nou-nascuti, produse
homeopate.
0
10-09-2009, ora 16:15
Paranoia1
Nu este medic/terapeut
Paranoia1
Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am sunat la medicul de familie, iam spus ce simptome am si ma programat maine dimineata la 9:30. Sper sa nu fie ceva grav, teoretic maine e ziua mea.

La multi ani mie.
Inca o data, multumesc pentru ajutor.
0
10-09-2009, ora 16:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Na, ce coincidenta... maine e si ziua mea !...
E bine ca te duci la medic, dar medicul nu poate decat sa constate blocajul de la fiere (daca se vede) si ce ai (voma), si nu o sa lege cauza (hainele ude) de afectiunea actuala si nici nu are cum sa o vindece cu medicamente.

O sa-ti dea probabil ceva medicamente care sa-ti opreasca voma si Dzeu stie ce o sa mai patesti de la astfel de medicamante si cum va evolua mai departe.

Incearca mai degraba ce ti-am spus caci nu are cum sa-ti dauneze si daca se potriveste Dulcamara te va vindeca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greața în sarcină
  • De ce apare greața în sarcină?
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •