Voma la bebelus 4 luni si 3 saptamani

26-12-2014
alecucuteanu
Nu este medic/terapeut
alecucuteanu
Buna ziua! am un bebelus de 4 luni si 3 saptamani, pe la o luna si jumatate a inceput sa vomite(precizez ca vomita, nu regurgiteaza, uneori arunca in jet), am apelat la ajutorul unui pediatru care mi-a spus ca problema se va remedia de la sine in jurul varstei de 3-4 luni, insa nu a fost asa...acum a ajuns la 4 luni jumatate si inca vomita, dupa fiecare masa, uneori si dupa o ora dupa ce mananca.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, multumesc anticipat!
2 comentarii
0
27-12-2014, ora 23:17
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Problema trebuie privita in context mai larg si cel mai corect este tot un consult medical de pediatrie.A crescut corespunzator in greutate? Pentru varsaturi puteti folosi o formula de lapte AR si o pozitie culcat pe dreapta cu capul mai sus decat picioarele cu 30 grade, dupa tapotajul dorsal viguros, care elimina din stomac aerul inghitit;puteti folosi Debridat suspensie, sau Gaviscon postprandial.
0
16-11-2017, ora 21:10
Bogdan0288
Nu este medic/terapeut
Bogdan0288
Buna seara! Am vazut ca subiectul este postat acum 3 ani, dar am zis sa incerc, va mai aduceți aminte cu ce i a trecut? Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  •