Volum Trombocitar Mediu

08-04-2011
AlexandraCarol
Nu este medic/terapeut
AlexandraCarol
Am 22 de ani si sunt insarcinata(10 saptamani in evolutie).Mi-am facut toate analizele si ma ingrijoreaza rezultatul Volumului Trombocitar Mediu - 3.9, in conditiile in care trebuie sa ma incadrez in intervalul 7.4 - 10.4. De asemenea rezultatul Limfocitelor este 24.7, intervalul fiind 25.0 - 40.0. Rezultatele tuturor celorlalte teste sunt bune. Prima ecografie am facut-o la 7 saptamani si sangeram. Am luat Vitamina E, Acid Folic si Arefam. Peste exact 2 saptamani am repetat ecografia si aparent, sarcina se fixase foarte bine, nu mai sangeram, insa am dureri in continuare.Nu pot sa ma ¨droghez¨ cu No-Spa ; nici nu isi mai face efectul. Imi fac griji pentru bebe. Nu vreau sa il doara sau...Doamne Fereste!...sa il pierd. :( Ma simt vinovata si responsabila pentru ca datorita unor necazuri pe care le traiesc in aceasta perioada ma consum foarte mult, plang, trec prin emotzii foarte puternice, etc. De asemenea, de cand sunt insarcinata mi-au aparut fire de par si bubitze/cosulete pe spate si piept. Mi-e groaza!!! Ce sa fac? Mi-e rusine sa ma dezbrac! Eu aveam o piele curata! Un ten frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul