Virusul HPV la barbati (toata lumea discuta despre HPV la femei, dar la barbati mai putin)

24-02-2008
soaremrs
Nu este medic/terapeut
soaremrs
Salut!
De curand prietena mea si'a facut un control general. Ea sustine ca doctorul i'ar fi zis ca e suspecta de virusul HPV si ca l'a luat de la mine. m'am uitat pe net si am citit ca la barbati apar pe penis, scrot, etc un fel de neg, buba. Eu am ceva in zona pubiana, dar nu e neg, e un fel de pielita crescuta in sus. As vrea sa stiu cum se manifesta la barbati, daca produce vreo secretie, daca doare.etc... cine a avut sau are...
mersi...
8 comentarii
0
24-02-2008, ora 00:00
diana32
Nu este medic/terapeut
diana32
Se poate manifesta prin condiloame pe penis sau poti fi purtator sanatos adica sa nu ai nimic vizibil dar sa transmiti virusul prin relatii sexuale..adica ai virusul in corp.Trebuie neaparat sa mergi la medic si sa faca si prietena ta toate examenele.
0
24-02-2008, ora 00:00
diana32
Nu este medic/terapeut
diana32
Se discuta mai mult la femei ptr.ca la ele creaza cele mai mari probleme..de tipul cancerului de col uterin.la barbati insa nu!
0
24-02-2008, ora 00:00
soaremrs
Nu este medic/terapeut
soaremrs
Nu cred ca e placut si sa stii ca ai asa ceva in corp...Sper sa nu fie nimic...o sa ma duc curand la o clinica privata sa vedem cum sta treaba...
0
03-03-2008, ora 00:00
sufletzel_calator
Nu este medic/terapeut
sufletzel_calator
Cu o intrebare deranjez si eu... Se poate lua de la WC? si eu am fost diagnosticata cu acest virus si nu-mi dau seama de unde l-am luat pentru ca iubitul meu nu are nimic si eu nu am mai avut alt barbat.
0
03-03-2008, ora 00:00
soaremrs
Nu este medic/terapeut
soaremrs
Sufletzel...
potzi sa'l iei de oriunde...eu am fost la doctor si in cazu meu nu a fost nimic grav. Mi'a ars, taiat pielitza aia si gata...am facut si vacin impotriva viruslui. l'am intrebat pe doctor, cum se ia.
Se poate lua de oriunde, prosop, lenjerie, wc.etc...

E recomandat sa calcam lenjeria intima inainte sa o purtam...
Nu neaparat se ia prin contact sexual, poti sa folosesti prezervativ si sa'l iei.
Eu probabil l'am luat tot de la o fata cu care am avut contact sexual care il avea in zona genitala, zona pubiana.
intereseaza'te daca poti sa urmezi un tratament ceva, stiu ca la femei
E recomandat sa calcam lenjeria intima inainte sa o purtam...
0
07-03-2008, ora 00:00
gabriela24
Nu este medic/terapeut
gabriela24
dute cu prietena ta la un doctor k sa ii faca un control mai amanuntit ca poate sa il trateze acum sau poate sa faca operatie. si eu am avut virusul asta si am facut o operatie si acum sunt mai bine. Dar este bine sa stii k acest virus poate recidiva chiar daca scapi de el. Cel putin mie asa mi-a zis doctorul.
0
14-04-2008, ora 00:00
virgil22
Nu este medic/terapeut
virgil22
soaremrs
poti sa-mi spui la ce medic ai fost?
am si eu un neg intre scrot si anus, si nu stiu ce sa fac; cui sa ma adresez? este grav?
0
23-11-2010, ora 23:19
nod322009
Nu este medic/terapeut
nod322009
daca mai e cineva activ pe acest forum am si eu o intrebare unde pot sa ma duc sa fac si eu niste analize sa vad daca am si eu hpv. sper la un raspuns.dan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.