Vindecarea cancerului cu ajutorul terapeutului Lungu Gabriel

25-06-2010
mardan_ionela_paraschiva
Nu este medic/terapeut
mardan_ionela_paraschiva
Buna seara! Ma numesc Mardan Paraschiva si as vrea sa fac cunoscut ca printr-o terapie naturala a dlui dr. Lungu Gabriel am reusit sa ma vindec complet de cancer de col uterin. Am urmat un tratament de 4 luni pe baza de micromolecule din alge marine si un regim alimentar bazat pe anumite fructe recomandate de dl. Lungu Gabriel si am reusit sa scap de aceasta boala ingrozitoare si vreau sa recomand tuturor sa apeleze la dansul pentru ca va spun sincer pina sa ajung la dansul am trecut pe la mari medici " experimentati " in astfel de cazuri si nimeni nu mi-a dat sansa de vindecare. Chimioterapia si citostaticele aproape ma distrusesera de tot. Daca astazi sunt in viata sunt multumita domunului terapeut Lungu Gabriel si remediilor naturiste si in nici un caz chimioterapiei sau tratamentelor oncologice!
24 comentarii
0
26-06-2010, ora 00:09
mihaialbu
Nu este medic/terapeut
mihaialbu
In cartea dansului gasiti metodele cele mai eficiente impotriva cancerului atat pentru preventie cat si pentru vindecare. Apelati cu incredere, eu am avut incredere si ducem o viata sanatoasa toti in familia mea de cand am urmat sfaturile dansului.
0
26-06-2010, ora 10:24
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
mardan2008-IMI POTI SPUNE TE ROG DE UNDE E DOMNUL? MERSI!
0
26-06-2010, ora 21:49
mardan_ionela_paraschiva
Nu este medic/terapeut
mardan_ionela_paraschiva
Buna seara! Dansul este din Bucuresti dar lucreaza cu mai multi doctori din Iasi si Constanta. Contactati-l telefonic si va da amanuntele.Sanatate.
0
06-12-2010, ora 20:42
crystinna
Nu este medic/terapeut
crystinna
buna.te rog frumos imi trimite un mail cu numarul de telefon al dansului?? am mare nevoie de el...
0
02-01-2011, ora 20:37
INTERESATA
Nu este medic/terapeut
INTERESATA
Buna seara ! Si eu am nevoie de numarul de telefon al dumnealui si v-asi fi recunoscatoare daca asi putea sa intru in posesia lui ! L-am avut si printr-o intamplare l-am pierdut ! Va multumesc ! Diana Dinulescu
0
05-02-2011, ora 13:54
velociraptor
Nu este medic/terapeut
velociraptor
As vrea si eu nr de tel al d-lui Lungu(un mesaj perasonal sau...).Eu nu stiu inca ce am dar fiind tratament homeopat...incerc de acum.Multumesc
0
23-02-2011, ora 12:13
Misah
Nu este medic/terapeut
Misah
Buna ziua!Imi puteti spune va rog din ce oras este domnul dr Lungu Gabriel?Si daca ofera consultatii/tratamente si prin tel, sau trebuie sa ne prezentam personal.Multumesc
0
26-07-2011, ora 23:22
andreri1976mocanu
Nu este medic/terapeut
andreri1976mocanu
A aparut carte Tratamentul cancerului a doctorului Johan Levensberg din Germania.
0
11-11-2011, ora 20:35
anka9
Nu este medic/terapeut
anka9
Am citit tot ce ati spus despre miracolele pe care Dr Lungu le face...si mi-am pus speranta in el si am zis sa caut online mai multe detalii, testimoniante si am dat cautare pe google la "Doctorul Lungu Gabriel" si mi-am pierdut speranta...

Am gasit un articol unde se dovedeste ca este un mincinos..Va rog uitati-va si lamuriti-ma si pe mine, chiar vreau sa cred ca tatal meu ar putea fi salvat de tratamentele dansului.
http://unromaninfuriat.blogspot.com/2010/11/hoax-si-plagiat-romanesc-partea-ii.html

Sper ca mai existe o speranta!
0
11-11-2011, ora 20:37
anka9
Nu este medic/terapeut
anka9
Dr Lungu Gabriel
0728575715

Mult noroc!
0
11-11-2011, ora 21:27
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
dupa parerea mea nu numai cine se repede, dar chiar si cine apeleaza la nenorocirile astea in orice moment al vietii s-ar afla, are o problema. ca acea problema e de ordin educational sau de stabilitate psiho-emotionala, conteaza mai putin. cert e ca are o problema!
cum sa apelezi la orice sarlatan de tipul asta, mai ales cand vezi un anunt de genul "
Tratamente pentru crestere in inaltime, slabire, tratamente naturiste pentru cancer, marirea penisului, sanilor si imbunatatirea vietii sexuale. www.banderas.ro" ??? acesta a fost un citat.
0
11-11-2011, ora 22:36
anka9
Nu este medic/terapeut
anka9
RaulDuke, sunt de acord cu tine, de asta am si pus linkul pe forum!
Am apelat la el dupa ce am citit pe ACEST FORUM testimoniantele oamenilor care sustin sa s-au vindecat la el... APOI, am cautat mai multe detalii pe net si am aflat.

In fine, e usor sa judeci omul care apeleaza la astfel de oameni (fara sa stie ca sunt dusi cu pluta)..si DA, am o mare problema...in curand imi voi pierde tatal daca nu gasim ceva!... E usor sa arunci cu piatra... Multumesc
0
11-11-2011, ora 22:45
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
linisteste-te ca nu arunc cu piatra. a avea o problema emotionala nu e vina nimanui si e ceva absolut comun si chiar inevitabil atunci cand te confrunti cu o trauma asa de mare. dar totusi asta nu inseamna ca nu poti gasi resurse sa faci ceva constructiv, in nici un caz sa dai apa la moara celor care vand sperante false la pret de aur curat, nu crezi ?
moartea e cel mai sigur lucru din existenta. eu insumi mi-am pierdut un procent de departe majoritar din apropiati cancerului, partial motiv pentru care am ajuns sa practic specialitatea asta, dar pe de o parte am inteles ca pe datoria mea sa inteleg nu doar ce se intampla ci si care sunt limitarile a ceea ce se poate (chiar cu mult inainte sa am legatura cu medicina), iar pe de alta parte sa accept ca exista lucruri mai grave decat moartea, unul din ele fiind suferinta.
singurul mod in care copiii pot sa nu isi piarda parintii (pana la urma), este ca parintii sa-si piarda copiii. crezi ca asta e preferabil ?
m-am gandit si ma gandesc mereu la lucrurile astea. diferenta e ca, in plus fata de tine, am facut-o si din perspectiva neutra, si din cea de apropiat a cuiva care moare, dar si din perspectiva cuiva care se ingrijeste (macar putin) de asemenea oameni si care vorbeste si cu ei si cu apropiatii lor. singurul lucru constructiv pe care il poti face, deci, este sa accepti, iar apoi sa-ti traiesti viata.
0
11-11-2011, ora 22:50
anka9
Nu este medic/terapeut
anka9
Stiu teoria si apreciez ce-mi spui dar practica pe mine cel putin, ma tine pe loc. Dupa cum ai spus, suferinta e mai dureroasa ca moartea si sa fiu sincera si egoista, as prefera cealalta varianta! Dar nu se intampla cum vrem noi, asa ca pot doar sa sper...in altceva si nu in doctorii ineficienti de care am avut parte... Interferonul de exemplu, mai rau i-a facut... si oricat de galopant ar fi fost cancerul, daca isi bateau capul un pic, poate am fi fost mai pe faza
0
11-11-2011, ora 22:55
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
ai prefera moartea cui ? pentru ca despre tatal tau ai spus ca il vei pierde in curand daca nu gasesti "ceva"...
despre ce diagnostic vorbim ? cumva melanom malign ?
0
11-11-2011, ora 23:06
anka9
Nu este medic/terapeut
anka9
A mea Raul.
In Aprilie/Mai i s-a depistat o tumora maligna de 9 cm pe rinichiul stang asa ca a trebuit extirpat rinichiul. Dupa, i-au dat tratament cu interferon 9mil la 3 zile inca pen-ul avea numai 6..si am facut cate 6mil. A inceput sa nu mai doarma seara din cauza durerilor de cap, frisoanelor care am inteles ca sunt efecte secundare comune. Si asa incet incet si-a pierdut pofta de mancare si a ajuns cu moralul la pamant, petrecand f mult timp in pat...Daca se ridica avea ameteli etc.
Ingrijorati am mers la doctorita oncolog din Constanta sa o intrebam daca poate renunta la tratament (ca doar era preventiv). Momentan face perfuzii cu glucoza si tata e incantat ca ii revine pofta de mancare insa dupa CT, suntemi toti socati...au trimis poza CT la Dr. Sinescu de la Fundeni si a zis ca e incredibil cat de agresiv e cancerul si ca nu prea mai e ceva de facut deoarece a aparul in locul rinichiului extirpat si s-a extins la splina si o parte din ficat...
Chimioterapia nu e indicata din cauza ca are doar un rinichi si acesta va fi afectat... DECI, CE IMI RAMANE DE FACUT? Sa ma pregatesc de inmormantare??? REFUZ!!
0
11-11-2011, ora 23:35
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
opreste-te !
s-a mentionat cumva cuvantul "sutent" prin discutiile cu oncologii de pana acum ?
0
12-11-2011, ora 00:13
anka9
Nu este medic/terapeut
anka9
Nu, de la doctori stim doar de Interferon si atat.
0
12-11-2011, ora 12:00
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
in cazul de fata (carcinom renal, probabil cu celule clare, recidivat) se impune incercarea tratamentului cu SUTENT. e un medicament nou si foarte scump, care trebuie aprobat de casa nationala de asigurari pe baza unui dosar pe care trebuie sa-l intocmeasca oncologul lui. sunt comprimate, nu se administreaza IV, iar toleranta este cu mult mai buna ca la chimioterapie sau interferon. nu are aceleasi efecte secundare. momentan este singurul lucru care poate sa-l ajute, sau mai bine zis care poate sa-l ajute cel mai bine.
0
26-11-2011, ora 17:03
3Alina
Nu este medic/terapeut
3Alina
dragii mei, poate sunteti curioasi cu privire la domnul doctor Lungu Gabriel. nu stiu cate persoane sustine el ca a vindecat, insa eu am apelat la serviciile lui si fara niciun rezultat. mama a fost descoperita cu cancer pancreatic si metastaze hepatice. el mi-a bagat practic e gat niste prafuri din alge, scumpe, dar nu contest ca nu ar fi bune! insa fara niciun efect. apoi m-a pus sa cumpar alt supliment detoxifiant, am insistat sa iau doar o cutie insa m-a convins ca trebuie sa iau 4!! le-am luat dar in timpul tratamentului starea ei a inceput sa se inrautateasca. nu am lucrat doar cu el, ii mai dadeam niste anticangerigene din america, de care mi-a zis ca sunt foarte bune si in combinatie aceste tratamente or sa-si faca efectul. n-a fost asa, in 3 luni mama s-a stins.
in asemenea momente suntem in stare de orice sa-i salvam pe cei dragi, dar trebuie sa fiti constienti ca sunt multi sarlatani care profita de slabiciunea unor persoane disperate pt a isi imbunatatii traiul. nu vreau sa acuz pe nimeni. mai stiu depre d-nul Lungu ca a studiat homeopatie la universitatea Spiru Haret si ca mai mereu e plecat prin Europa, ceea ce ma face sa ma intreb care e adevaratul scop ar iesirilor atat de dese din tara!!???
0
26-11-2011, ora 18:18
radicus
Nu este medic/terapeut
radicus
Exista multe categorii de "afaceristi" care profita de vulnerabilitatea oamenilor. Printre acestia se numara sarlatanii dar si traficantii de droguri.
0
26-11-2011, ora 21:02
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
@3Alina: oricum oamenii ca Lungu Gabriel si alti nenorociti care apar pe OTV nu au viata lunga. adica cel putin in linia de munca pe care si-au ales-o (frauda), pentru ca mai devreme sau mai tarziu (de obicei destul de devreme) tot ajung cautati, fie de bratul lung al legii, vie de razbunarea oamenilor, si tot ajung rau. din pacate oricat de rapid s-ar duce in jos acest sarlatani, tot apar altii gata sa profite. inflorirea lor este ca o plaga pe un tesut vulnerabil, ei insisi reprezentand infectia, iar lucrul asta nu poate fi combatut decat cu o mai buna educatie in populatia generala.
0
16-01-2012, ora 17:56
Andreas24
Nu este medic/terapeut
Andreas24
Feriti-va de sarlatanul Lungu. Cititi

http://www.unromaninfuriat.blogspot.com/2012/01/hoax-plagiat-inselaciune-si-furt-de.html
0
16-04-2013, ora 20:12
marius hrab
Nu este medic/terapeut
marius hrab
lamuritima si pe mine este acest domnu lungu si e adevarat ce face?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: