Vezica neurogena, din cauza depresiei?

22-10-2011
Anonimus411
Nu este medic/terapeut
Anonimus411
.Am 18 ani shi aprox. de 3 ani ma lupt cu o problema shi nu gasesc ieshire.Sa inceput totul de la ceea ca nu mam acomodat la un alt liceu la care mam schimbat shi devenit mai depresiv, shi parca brusc, au aparut simptome de insomnie, lipsa poftei de mincare, lipsa libidoului, dificultate in urinare, concentratie slaba.Au trecut anii fara sami dau seama parka ce se intimpla cu mine, shi apoi dupa ce am terminat liceul parca sa mai ameliorat, nu ma simt depresiv doar ca am dificultate in adormire, dificultate in urinare, concentratie slaba, lipsa libidoulu, constipatie, practic aceleashi simptome doar ca gindurile negative parka au disparut, sau apar mai rar.Am facut o sumedenia de analize pe tot parcursul acestor ani, shi din unele reiese ca am vezica neurogena.MA deranjeaza cel mai mult ca dificultatea in urinare, la wc pot sa astept shi citeva minute pina cind sa apara jetul, shi e foarte slab, mentionez ca erectie am, doar ca mai slaba ca inainte, shi libidou scazut, am fost la multi doctori urologi, am facut o investigatie dureroasa, mi-a bagat prin uretra un lichid shi a reieshit ca rinichii lucreaza normal, la un alt urolog am facut alta investigatie unde a ieshit ca am vezicha neurogena.MEntionez ca nu am avut traume la coloana vertebrala.Despre mine pot sa spun ca sunt o persoana cu mod de viatza sanatos, nu fumez, nu beau, fac sport, incerc sa gindesc pozitiv mereu, nush de ce poate din cauza ca pe linia parintilor sa fie problema?Acum sunt la facultate shi sunt pozitiv la tot, parka au disparut gindurile depresive.
Ashtept sfaturi, raspunsuri.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.