Vesnica problema: celulita

06-11-2007
OanaAlexandra
Nu este medic/terapeut
OanaAlexandra
Am mai gasit pe forcum ce a scris rraul, cum ca face si antrenamente dar are nevoie de o alimentatie sanatoasa.
Am 18 ani (peste o luna), 1.70 si 74 de kg, asta cu variatii. Merg la sala de fitness de cel putin 4 ori pe saptamana, beau apa (de izvor) 2 l pe zi. Pe langa asta, vreau sa fac si un set de sedinte de impachetari cu parafango ( pentru celulita :( ca of doamne, multa mai e).
As avea nevoie de un regim, poate fi si foarte strict, pentru ca stiu ca doar facand sport nu sunt aceleasi rezultate.
Va multumesc anticipat!

Cu respect,
Oana Paul
5 comentarii
0
13-11-2007, ora 00:00
corintzza
Nu este medic/terapeut
corintzza
buna oana!din nefericire si eu lupt cu kg, am 17 ani si merg si eu la sala de 3 ori pe saptamana, eu am reusit sa slabesc doar cu ajutorul salii.in ceea ce priveste mancarea am renuntat la paine si dulciuri.mi se pare mai sanatos asa decat sa tin diete stricte.dak vr sa vb cauta id meu pe forum, la diete.bafta in continuare :)
0
01-04-2009, ora 16:36
cristinn
Nu este medic/terapeut
cristinn
Buna, o dieta stricta nu inseamna ca vei slabi neaparat si te vei mentine toata viata. Acum ai 20 de ani avand in vedere ca ai postat acum 1 ani si 2 luni...nu cred ca ai rezolvat intre timp problema. ai pus titlu vesnica problema - deci te-ai setat pe o problema permanenta. Cum scapi de ea? dupa atata timp? Hmm...daca vrei sa afli, lasa-mi un mesaj-*


(*modificat de administrator)
0
05-07-2009, ora 22:10
lidia savin
Nu este medic/terapeut
lidia savin
buna fetelor! pe langa sala va recomand CLA 500.este vorba de un supliment de la nutrilite care transforma stratul de grasime in masa musculara. -*


(*modificat de administrator)
0
19-04-2012, ora 18:42
queenxxx33
Nu este medic/terapeut
queenxxx33
Buna ziua! Am citit undeva ca impachetarile cu prafango, thermocrem sau mai stiu eu ce...nu ajuta decat la eliminarea apei din tesuturi si hidratare a pielii, nu pt detoxifiere si eliminarea grasimilor. Deci slabirea e pe termen scurt. Eu am facut foarte multe impachetari in vara trecuta si am slabit foarte mult, dar nu stiu daca e din cauza lar sau pt ca faceam foamea. Vreau si eu un sfatul unei persoane care are cunostinte in domeniu, daca intradevar au evect pt slabire sau e doar frectie la picior de lemn.
0
01-06-2012, ora 17:36
giony54
Nu este medic/terapeut
giony54
aveti grija cu aceste cure de slabit, incepeti cu o evaluare a starii de sanatate, sa incepeti cu sistemul nervos, tiroida si la urma o dieta bine gandita, casa slabiti trebuie sa mancati de 5 ori pe zi cate putin si disociat, sa nu va fie foame niciodata, daca va este foame mancati un mar sau daca nu aveti beti o cana de apa ca sa se regleze glicemia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.