Vergeturi

15-07-2010
duracell98
Nu este medic/terapeut
duracell98
Buna ziua.
Am o fetiţă de 12 ani. Şi i-au aparut vergeturi pe picioare, partea de sus.Ţin să menţionez ca este slabuţă, aşa a fost mereu. Am fost cu ea la dr. Endocrinolog şi i-am făcut analize hormonale şi au ieşit ok. Mi-a zis ca i-au apărut din cauza faptului ca s-a înălţat brusc. Mi-a recomandat o cremă pe baza de germeni de grau, pa care nu o gasesc in farmacii, am fost sfatuita de cineva, care a avut vergeturi, să iau cremă "rilastil intensive" şi fiole lierac. Pot avea reacţii adverse? Ce ma sfătuiţi dl. Dr. Dorin Mihalache?
2 comentarii
0
15-07-2010, ora 16:26
duracell98
Nu este medic/terapeut
duracell98
... si mai are o problema. Din decembrie anul trecut i-a aparut în cap, ceva ca o matreată, dar care o mananca şi face coajă. Am fost la un medic dermatolog şi mi-a zis că are pitiriazis capitis. Mi-a dat un unguent de la dumneaei şi nu a dat rezultate, iar apoi mi-a recomandat crema betaderm şi şamponul Alpecin pentru scalp sensibil, intr-o saptamana nu mai avea nimic, dar tot la o saptamana i-a reaparut in mai multe locuri cu cojita si manacarimi, dna dr. Mi-a spus sa continui tratamentul ca nu trece asa uşor. Ce sfat imi daţi dl. Dr. Dorin Mihalache?
0
25-07-2010, ora 21:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Tratamentul pentru vergeturi nu prea este eficient, indiferent de preparat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.