Vedere in ceata cu un ochi

04-10-2008
Ustinescu Ionut
Nu este medic/terapeut
Ustinescu Ionut
Buna ziua.Recent am inceput sa vad in ceata cu ochiul drept (nu pot vedea detaliile cum trebuie) si nu stiu ce poate sa fie pentru ca nu am avut la ochi nimic niciodata.Este foarte incomod pentru ca stangul vede clar, deci fac efot mare sa am cat de cat o imagine "buna" cu ambii ochi.Nu am ochiul umflat, rani, semne sau altceva.Ce pot sa zic este ca mi se pare ca ochiul e "obosit" pentru ca ma si deranjeaza lumina foarte tare.Ma puteti ajuta cumva? Mentionez si faptul ca sufar de o viroza respiratorie usoara.
8 comentarii
0
04-10-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara!Mergeti la Urgente Oftalmologie pentru stabilirea diagnosticului ( este necesar un examen oftalmologic complet, inclusiv examinarea fundului de ochi, eventual un camp vizual computerizat si alte investigatii) si a tratamentului;Numai bine
0
20-03-2010, ora 23:53
slsmaster
Nu este medic/terapeut
slsmaster
si eu am aceeasi problema...mentionez k stau la calc cv gen de la 9-10 dim pana la 7-8 seara la calc(cu pauza de iesit peafara vreo 2 ore) si de dormit dorm cam de la 2 dim pana pe la 8-9 va rog chiar nu vreau sa se agraveze
0
26-03-2011, ora 14:43
crina-alexandra
Nu este medic/terapeut
crina-alexandra
Si eu am aceeasi problema. Vad in ceata cu un ochi dar mai am si dureri de cap. Mi-am facut toate testele posibile:RMN, 4 EEG-uri, teste oftalmologice, ochelari, de toate si inca nu s-a aflat ce am. Cu toate ca vederea in ceata o am doar de o saptamana si durerile de cap de 2 ani, inca nu am aflat nici cauza ochilor nici cauza durerilor de cap.(plus ca am schimbat 4 medici care inca nu au aflat ce am).
0
30-05-2011, ora 12:30
Smileye
Nu este medic/terapeut
Smileye
Si eu am 17 ani si de 2 saptamani vad in ceata de la distanta mentionez ca stau la computer sambata cel mai mult 8-10 ore in rest nu prea.
0
01-06-2011, ora 10:46
vlad2011
Nu este medic/terapeut
vlad2011
Poate sa fie o keratita, si eu sufar de aceleasi simptome la un ochi si am fost diagnosticat cu keratita punctata superficiala.
0
27-12-2011, ora 14:32
sorrender
Nu este medic/terapeut
sorrender
BUNA ZIUA, , DE 1 SAPTAMANA VAD IN CEATA CU OCHIUL STANG, , , NU MAM LOVIT, NU MIA INTRAT NIMIK IN OCHII, , PARTEA REA E CA PE ZII CE TRECE TOT MAI RAU VAD, , , , IMI PUTETII SPUNE CE SE INTAMPLA CU OCHIUL MEU SI CE AR TREBUII SA FAC, , MULTUMESC
0
28-12-2011, ora 14:08
horatiu_arad
Nu este medic/terapeut
horatiu_arad
Nu aşteptaţi si nu lăsaţi sa treacă timpul, mergeţi urgent la doctor, faceţi neaparat si fund de ochi, eu mulţimita doctorilor aradeani la al 4-lea consult mi-au găsit o tumoare maligna mai exact melanom intraocular, era târziu deja-a trebuit făcută enucleatie, mi-au scos ochiul, ASA ca fuga la control, pe forum nimeni nu poate vedea adevarata problema!sanatate
0
17-07-2015, ora 11:00
Diana345
Nu este medic/terapeut
Diana345
Buna ziua! de doua zile vad in ceata cu ochiul drept si am si o durere de cap tot in partea dreapta a capului in zona din spate.Mentionez ca acum 7 ani am cazut si m-am lovit la cap, am facut atunci analizele si nu am avut nimic.Se poate sa fie vreo legatura intee durerile de cap si aceste probleme?Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.