Vasculita necrotica de la 13 ani!

28-08-2009
Anayram
Nu este medic/terapeut
Anayram
Ma numesc **** in momentul de fata am 17 ani.. am boala aceasta de la varsta de 13 ani. Am avut mai multe diagnostice de la mai multe spitale de lupus erimatos, vasculita necrotica, panarterita nodoasa, vasculita cutanata! Nici medicii nu mai stiau ce sa-mi faca.. am facut tratament timp de doi ani cu prednison si detralex, insa nu s-a observat nicio schimbare. Mi-au facut cred ca tot felul de analize si nu stiau ce nu merge. Practic, parintii mei nu mai stiu ce sa faca, unde sa ma duca. Picioarele sunt umflate, ranile sunt dureroase si surpurente. Ce pot sa fac? Unde sa ma duc? Nu pot sa cred ca nu ma voi vindeca niciodata! Trebuie sa existe o solutie, sunt disperata nu mai suport! Va rog ajutati-ma! -*


(*modificat de admin)
18 comentarii
0
28-08-2009, ora 15:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va puteti vindeca insa pentru aceasta trebui sa uitati medicina alopata ca nu va poate ajuta deloc si sa mergeti la medicina homeopata. Consultati un medic homeopat cu experienta, ce aveti dvoastra este VINDECABIL cu ajutorul remediilor homeooate. VINDECABIL !
Solutia exista si este cea mai buna pe care o puteti gasi si v-a fost data aici.
Restul depinde de dvoastra ! Succes, , aveti incredere si rabdare !

Va recomand de ex. pe Dr. Gheorghe Jurj in Timisoara, Dr. Pavel Chirila in Bucuresti (Clinica Christiana), Dr. Sorina Soescu in Constanta, Dr. Sorin Cadar in Pitesti, Dr. Adrian Alecu in Tg. Mures

Adresele le gasiti in internet si cartea aurie.

CENTRUL CHRISTIANA MEDICINA SOCIALA
Sos. Pantelimon, nr.27, sector 2,
Tel.: 252 78 55, Fax: 252 59 28
Bucuresti
0
28-08-2009, ora 18:28
Anayram
Nu este medic/terapeut
Anayram
Multumesc pentru raspuns, voi suna acolo si ma voi duce cat de curand acolo. Sa dea Dumnezeu ca asta sa fie solutia! Va multumesc din suflet!
0
01-09-2009, ora 14:02
Anayram
Nu este medic/terapeut
Anayram
Este o problema, numarul nu mai este alocat si nu am reusit sa dau de domnul doctor Chirila.. mai aveti si alt numar de telefon ? incerc sa merg cat mai repede.
0
20-09-2009, ora 09:37
argris
Nu este medic/terapeut
argris
Aceeasi problema (vasculita) o am si eu, numai ca nu este atat de grava ca a lui Anayram. Am facut tratament cu Disulone si nu a avut nici un rezultat. Bolile autoimune nu sunt prea bine cunoscute la noi, asa incat toti medicii "bajbaie" pur si simplu incercand pe pacienti diferite medicamente.Credeam ca Romedic ne va ajuta, recomandandu-ne medici priceputi, dar ne dau doar posibilitatea de a ne plange unii altora. Greu de gasit astfel de medici in Romania!
1
26-09-2009, ora 17:21
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Parerea mea este sa faci detoxifierea generala a organismului.
Eu cred ca e cea mai eficace metoda, verificata in familie si nu numai.
Trebuie sa tinem cont ca suntem plini de pe scalp pana-n talpi, de toxinute.
Majoritatea sunt de natura acida.
De aceea trebuia sa consumam mai bazic decat de obicei. De aceea sunt indicate cruditatile, caci contin enzime, care constituie catalizatorii reactiilor formatoare de baze (alcalii).
Dar dorim viteza in tratament si astfel ca vom consuma intens bazic:
ARGILA (dar doza de cateva ori mai mare decat cea din indicatii/prospect). Si numai dimineata, este suficient.
Mai trebuie luat MAG ANGHINAR (de la Hofigal) mai bazic decat argila si in plus, cu indicatii pt. ficat (colagog).
Trecem la antioxidanti: EXTRACT DE CEAI VERDE, apoi DROJIN, CATINOFORT, HOFIMUN, ETC.
Mai trebuie ajutatorii:
a. BRANCA URSULUI vasodilatator general, favorizand circulatia sanguina, inclusiv cu remediile.
b. CATS CLAW antiinflamator, sau altul
c. ALOE, caci are puterea de penetrare cea mai mare, in tesuturi, conducand remediile.

Sunt sigura ca vor lucra, si mai sigura, ca nu ti se va extinde.
0
24-01-2011, ora 14:57
Anayram
Nu este medic/terapeut
Anayram
In momentul de fata ma simt foarte bine, si va voi spune si de ce. O fetita cu aceeasi problema ca si mine m-a contactat prin email si mi-a povestit ca nu mai are absolut nimic pe picioare si ca se simte excelent. M-am dus si eu la medicul repectiv, domnul Rusti Ionel, la cabinetul sau in Bistrita si vreau sa va spun ca fac tratament de 8 luni de zile si ma simt excelent. Ceea ce medicii din Bucuresti nu au reusit in 6 ani de zile, domnul doctor Rusti a reusit in 8 luni de zile. Circulatia este vizibil mai buna, nu mai am probleme iarna cu inghetatul picioarelor, rani nu au mai aparut, vase nu s-au spart. -*



(*modiificat de admin)
0
28-03-2014, ora 21:37
mcdan
Nu este medic/terapeut
mcdan
Anayram ma tratez de vasculita necrotica. Vreau sa ma programez la dr.Rusti Ionel, dar as vrea sa stiu aproximativ ce metode de tratament foloseste.
0
20-05-2016, ora 10:03
Ionela2016
Nu este medic/terapeut
Ionela2016
Anayram eu sunt din Bistrita am o purpura Henoch Schonlein de mai bn de 6 luni de zile.vad ca tu ai fost bolnava anii precedenti. Ai fost la acest medic ? Acum esti bine?
0
02-06-2016, ora 10:52
adygsa
Nu este medic/terapeut
adygsa
Anayram il am pe tatal meu care are aceiasi problema ca si tine de aproape 15 ani, rani care se vindeca nu se vindeca. A avut ca si tine mai multe diagnostice de boli autoimune. Te rog mult daca poti sa expui pe forum frecventa la consultatii si ce nivel de costuri presupune tratamentul prescris de dr. Rusti Ionel.Este un tratament pe viata ?.Multumesc mult

p.s.Te rog pentru mai multe detalii ma poti contacta pe mail.
0
07-06-2016, ora 19:15
Ionela2016
Nu este medic/terapeut
Ionela2016
Adygsa ti-a raspuns Anayram? Din cate vad nu a mai intrat de mult timp pt ca ea s-a vindecat datorita domnului doctor la care ieri am mers si eu a2-a oara si mi-a confirmat si dansul ca a vindecato atat pe ea cat si pe fetita care i-a zis ei despre domnul doctor.Se merge o data la o luna face niste injectii in picioare (asa imi face mie)cat despe costuri zic eu ca sunt acceptabile...declar sincer ca acest doctor este ultima mea speranta...sunt bolnava de 7 luni.m-am tratat la cluj cu prednison richter, antibiotice si multe analize si doze mari si doze mici si degeaba. Sper sa ma fac bine ca m-am saturat...am suferit enorm de cand sunt bolnava.va doresc tuturor multa sanatate si liniste sufleteasca.
0
04-08-2016, ora 10:41
tinca25
Nu este medic/terapeut
tinca25
Doamne ajuta ! Si mie mi s-au pus in ultimii trei, patru ani tot felul de diagnostice si anume: vasculita cutanata, vasculita livedoida, vasculita leucocitoclastica, vasculita necrotica si nu mai stiu incotro sa o iau. Daca cineva s-a vindecat de aceasta boala sau stie medici care trateaza cu succces va rog mult sa imi spuneti si mie caci nu mai stiu ce sa fac. Picioarele se umfla. se invinetesc, se sparg vase, si fac multe rani dureroase. In asteptarea raspunsului dumneavoastra va multumesc pentru atentia acordata! Va doresc sanatate maxima!
0
04-08-2016, ora 11:17
Ionela2016
Nu este medic/terapeut
Ionela2016
Domnule tinca25 eu sunt activa aici si abonata pt ca ma intereseaza subiectul atit pt mn cat si pt altii. Deci eu am pete rosii pe picioare.o vasculita...merg la doctorul Rusti Ionel din Bistrita din 24 mai.si sunt putin mai bine.astept cu rabdare si momentul cel mai frumos al acestei faze din viata mea...a zis ca aproximativ 1 an sau chiar 2 am nevoie ca sa se opreasca aceasta vasculita. Sanatate multa va doresc!
0
14-09-2016, ora 16:19
tinca25
Nu este medic/terapeut
tinca25
Buna Ionela 2016! Multumesc pentru raspuns! ce fel de injectii sunt cele cu care trateaza aceasta boala? e cumva vorba de scleroterapie? Sau in ce consta tratamentul pe care vi-l face? cat costa?Va multumesc pentru raspuns! Doamne ajuta ! Sanatate maxima!
0
14-09-2016, ora 16:22
tinca25
Nu este medic/terapeut
tinca25
Multumesc Ionela 2016 pentru raspuns!
1
14-09-2016, ora 18:47
Ionela2016
Nu este medic/terapeut
Ionela2016
O combinatie de dexametazona si lidocaina din cate am reusit eu sa inteleg.pretul e in jur de 100 lei sedinta...Doamne ajuta
0
11-10-2018, ora 16:11
tinca25
Nu este medic/terapeut
tinca25
Buna Ionela ! Cum te mai simti dupa ce ai fost la medicul Ionel Rusti? Te-ai vindecat? As vrea sa vorbesc cu tine la telefon in legatura cu acest medic in speranta ca daca tu ti-ai rezolvat problema sa merg si eu la dumnealui pentru a-mi rezolva si eu problema de sanatate.
0
11-10-2020, ora 12:25
Radianna 20
Nu este medic/terapeut
Radianna 20
Bună, a mai fost cineva la domnul doctor Rusti Ionel, la Bistrița Năsăud
Dacă știe cineva orice remediu pentru vasculita (inflamație a vaselor mici de sânge sau Purpura, orice las nr 0757 716 992
Am urmat tratament clasic și m-am simțit mult mai rau
As vrea sa încerc altceva
0
17-10-2020, ora 17:30
Radianna 20
Nu este medic/terapeut
Radianna 20
Eu ma simt tot timpul balonata, adică port o greutate în mijlocul pieptului, stomacului
Am pleurezie bilateral joasa, ascita, nu pot manca mult, niște spume lipicioase în vin pe gat, ragaieli în piept, sunete, diaree și am slăbit 12 kg
Sindrom de malabsorbtie
Nu pot sa cred, ca nu este vindecare
Ajutați - ma va rog
Medici Sau dacă știe cineva ceva
Sau ați avut aceste simptome în vasculita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •