Vasculita

12-12-2015
florina80
Nu este medic/terapeut
florina80
Buna seara.fetita mea de 4 ani a tot fost racita de prin octombrie, a urmat tratament cu vreo 4 antibiotice plus unul injectabil
Acum i.au aparut mici bubite cu lichid in gura, iar pe palme niste pete ca intepatura de ac dar care nu se simt la atngere, sunt pe sub piele, nustiu cum sa ma exprim exact.Am fost la dr fam si mi.a spus-vasculita.E normala vasculita ka copil asa mic?Va rog un raspuns caci o iau razna de griji..Precizez ca o si mananca palmele uneori, asemenea puncte rosii le are si pe calcaie dar nu asa vizibile. Un alt simptom, daca are legatura, urineaza doar de 2 ori pe zi, ce.i drept nici nu vrea sa bea apa cu toate ca alerg toata ziua dupa ea cu sticluta de apa. Multumesc, astept raspunsul dvs.
2 comentarii
0
14-12-2015, ora 09:32
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Eu as spune sa mergeti la pediatru. Diagnosticul de "vasculita" si atat nu inseamna nimic.
Probabil ca leziunile din palme sunt doar niste petesii in contextul unei infectii virale (care a produs si bubitele din gura), dar totul depinde de context si ce alte simptome mai are copilul. Nu cred ca va va da nimeni un diagnostic pe forum.
0
14-12-2015, ora 12:10
florina80
Nu este medic/terapeut
florina80
Multumesc, maine avem programare la dermato si un consult pediatric, ideea e ca ma speriasem fff rau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.