Varsaturi fara alte simtome.

26-07-2015
Ganditoarea
Nu este medic/terapeut
Ganditoarea
Sotul meu, de aproximativ o luna, uneori varsa la scurt timp dupa ce mananca, intr-o singura repriza si nu are alte simptome. Nu acuza dureri decat ca se simte balonat si, spune el, ca daca varsa ii trece. Doresc sa mai precizez ca e foarte sensibil la mancaruri, am foarte mare grija cu gatitul.
Nu este fumator, nu bea si consuma pe cat posibil sanatos.
Avem 3 mese echilibrate pe zi. Si-a facut investigatii medicale si au iesit bune rezultatele. Cu un an in urma a avut helicobacter pyloris si a dat in gastrita. De fapt amandoi am avut probleme. Am urmat tratament 3 luni si regim alimentar strict si apoi am repetat analizele. Au iesit foarte bune.
Ce este de facut?
8 comentarii
0
27-07-2015, ora 10:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ecografia abdominala a iesit foarte buna ?
0
27-07-2015, ora 18:50
Ganditoarea
Nu este medic/terapeut
Ganditoarea
Nu a facut ecografie. A facut doar consult medicat in urma caruia i s-a cerut analize de urina, scaun si sange. Acestea au iesit bine si nu i-a mai recomandat nimic.
0
27-07-2015, ora 18:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa faca o ecografie abdominala completa sa vedeti ce e acolo.
Si mie imi ies acele analize bune si la ecografie mi-a iesit inceput de steatoza hepatica.
0
27-07-2015, ora 19:31
Ganditoarea
Nu este medic/terapeut
Ganditoarea
Multumesc mult. O sa merg cu sotul sa-si faca ecografia. Mentionez ca are 30 de ani iar la inaltimea lui are o greutate ideala si nu sufera de vreo boala. E si sportiv pentru ca practica tenis.
0
27-07-2015, ora 19:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa nu fie ceva pe fond nervos. Excludeti intai cauzele fizice facand ecografia.
0
27-07-2015, ora 20:11
Ganditoarea
Nu este medic/terapeut
Ganditoarea
Da, este cel mai potrivit. Inca odata va multumesc si va doresc multa sanatate!
0
28-01-2016, ora 00:26
Ganditoarea
Nu este medic/terapeut
Ganditoarea
Va multumesc de sfaturi. A facut mai multe investigatii amanuntite si a fost diagnosticat cu heliobacter pyloris si gastrita. A urmat tratamentul si regim alimentar iar apoi a repetat investigatiile si acum este refacut.
0
28-01-2016, ora 11:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ma bucur mult ! Va doresc multa sanatate in continuare !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.