Varsat de vant | Forumul Medical ROmedic

Varsat de vant

03-01-2011
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Am varsat de vant de vreo 4 zile si n-am stiut.Am fost la un medic ORL si mi-a spus ca e sinuzita si am luat tratament pt sinuzita:antibiotic, picaturi, etc.Azi mi-au aparut din ce in ce mai multe bube si am fost la medicul de familie si mi-a spus ca am varsat de vant.Credeti ca e vreo problema daca am luat antibiotic pana acuma si am iesit si pe afara (nu foarte mult ).Am spart 2 bube de pe fatza, am crezut ca is cosuri, e obligatoriu sa ramana semne?
3 comentarii
0
03-01-2011, ora 16:15
Dr. Maria-Gianina Arsene
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Maria-Gianina Arsene
Buna ziua! Nu are nimic daca ati luat antibiotic, opriti-l acum. Iesitul pe afara e interzis 14 zile pt ca puteti da virusul altora si fiindca sunteti slabit, imunodeprimat si puteti contacta usor alte boli. S-ar putea sa ramaneti cu cicatrice daca ati lezat profund pielea, veti afla in curand...
Multa sanatate!
0
03-01-2011, ora 19:17
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Multumesc mult.Inca o intrebare.Doctorul mi-a zis sa iau albastru de metil, iar farmacista mi-a recomandat suplimentar "lotiune mentolata".Pot sa ma dau cu amandoua, adica are ceva daca ma dau cu albastru de metil iar peste 2 ore cu mixutra peste albastru de metil ?Multumesc
0
04-01-2011, ora 04:57
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
si inca ceva?pot sa fac baie pe cap ca am matreata si nu mai suport...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: