manifestari de alergie dupa renuntarea la zahar

01-04-2014
Corina80
Nu este medic/terapeut
Corina80
In februarie m-am hotarat sa tin o dieta fara zahar si paine si inca din primele zile am avut niste manifestari de alergie, cateva umflaturi pe piele apareau si dispareau. Am luat Goldenseal aproximativ 3 saptamani si nu am avut manifestari alergice apoi am continuat dieta si am inceput sa iau ulei de cocos 2-4 lingurite pe zi, din a cincea zi am facut o alergie f urata tot corpul umflaturi, pleoape, buze si limba umflata am fost la urgenta de doua ori apoi cand am inceput sa tratez cu prednison a inceput sa imi treaca.
Am inceput sa mananc normal pana saptamana asta cand m-am gandit din nou sa reiau dieta si din nou mi-a aparut o alergie usoara pe coate si genunchi, am intrerupt dieta dar nu pricep de ce apare alergia cand nu mai mananc zahar.
Simt ca e ceva in neregula cu mine dar nu stiu ce e, am urmatorele simptome limba cu un strat alb, durere stomac partea de sus (cateodata in special noaptea) mancarime anala (aproape in fiecare zi dar nu se manifesta noaptea) oboseala nejustificata, si partea care ma supara cel mai tare la ochi se formeaza o secretie ce se plimba pe globul ocular, ochii sunt usor iritati, vad flocoane. Am aceste simptome de doi ani, oftamologul mi-a zis ca nu stie ce am m-a tratat cu picaturi cu antibiotice dar nu a dat rezultate, analizele au iesit bine exudate negative, sange si urina ok, mai putin ginecologic mi-a iesit candida pe care am tratat-o. Nu am facut din scaun si cred ca trebuia sa fac.
Care ar fi problema candida candida sistemica sau paraziti? Din scaun s-ar putea depista candida? Ar fi bine sa fac si analize din secretie oculara? Numai ca dimineata cand ma trezesc nu prea am secretii la ochii.
Si ultima intrebare ar fi bine sa fac analize prin biorezonanta? A facut cineva?
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.