Va rog un sfat

09-03-2010
cecil
Nu este medic/terapeut
cecil
Buna seara..Sper sa ma ajutati si pe mine cu un sfat...De ceva timp am probleme cu amigdalele, se tot inflamau la interval de cateva luni apoi pe parcurs au inceput sa se inflameze la interval de 2-3 saptamani.Am facut si exudat faringian si aslo, 3 la numar, si au iesit bune de fiecare data.Doctorul mi-a sugerat sa le scot.Numai ca de vreo 2-3 luni am inceput sa am dureri de genunchi apoi de maini, in concluzie articulatiile.iar doctorul mi-a spus ca e de la numeroasele infectii ale amigdalelor, si mi-a dat injectii cu moldamin.Si am stabilit ca dupa ce termin tratamentul cu moldamin sa le scot.Numai ca de vreo 4-5 zile(am facut prima injectie acum o saptamana) am probleme cu respiratia.Nu pot respira, simt ca nu am suficientaer, ca ma sufoc, chiar daca respir pe gura sau pe nas, tot la fel imi este.Si parca simt o greutate in cosul pieptului.Imi ia foarte mult sa adorm deoarece in pozitia aia nu pot respira aproape deloc.Intrebarea mea este se poate sa fie de la amigdale?Ca am inteles ca pot aparea complicatii serioase de la ele.Are vreo legatura injectia cu moldamin?Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ce ar trebui sa fac, unde sa ma adresez?Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
09-03-2010, ora 21:31
nosnight
Nu este medic/terapeut
nosnight
Scoate amigdalele. La fel a patit si tatal meu. Il dureau genunchii si incheieturile foarte tare, aceleasi simptome ca si tine.. Dupa ce le-a scos n-a mai avut probleme. Gandeste-te le-a scos copii mici nu o sa fie dureros. Te rog sa imi spui ce ai mai facut!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.