Va rog un sfat!!

28-01-2015
bajureanu
Nu este medic/terapeut
bajureanu
Buna ziua, d-le doctor, ma numesc Dorina, sunt din Bucuresti. De 3 ani am facut investigatii la ochi, neurologie, orl si endo. Am avut mai multe decese in urma caruia am avut probleme cu ochii, dureri mari de cap si intre sprincene si nu mai suport lumina zilei. De la ORL m-a trimis la rmn si tomografie si mi-a iesit sinuzita sfenoidala. Fac tratament pt blefarospams, iar acum la neurologie mi-a spus dr Onaca ca din cauza supararii mi s-au amplificat si sechelele de la meningoencefalita (am avut in 88) adica dureri de cap mai mult pe stinga si in crestet), in spatele ochilor, intre sprincene si lacrimare cu inchiderea ochilor. Sunt f descurajata pt ca tot nu ma simt bine (am zile cind ma trezesc cu ochii umflati, umezi si usturime)..in ziua aia nu pot sa tin ochii deschisi, am un disconfort la ochi cu o incordare si durere in dreptul ochilor si a fruntii (acum fac trata. cu rivotril, zoloft si betalok zok (am pulsul marit si tensiune). Dar tratament orl, nu am facut...
2 comentarii
0
28-01-2015, ora 14:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tratamentul ORL.. tre sa fie initial cu
AEROSOLI.. cu 5 pic de ser. efedrinat si 1 ml de ACC
sinupret 2la 8 ore 10 zile
in rest
trebuie schimbat regimul alimentar fara Grasimi animale( lactate, mezeluri..s.m.a.) fara fructe citrice si bauturi aicdulate
alimentatia tre sa fie bazata pe legume.., cruditati, putin gatita, rar carne slaba si peste, multe ceaiuri si apa plata
numia asa o sa.si faca efect si tratamentul pentru circulatia cerebrala
0
28-01-2015, ora 17:27
bajureanu
Nu este medic/terapeut
bajureanu
Va multumesc frumos, am sa ma straduiesc sa tin regimul si sa fac tratamentul, sper din inima sa ma simt bine. (mai ales ca am mai baut si cafea dimineata desi simteam ca ma irita).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.