Va rog un raspuns urgent!

27-05-2008
mdanutya
Nu este medic/terapeut
mdanutya
Buna ziua!

V-as ruga sa-mi spuneti ce inseamna exact acest diagnostic, (pus in urma efectuarii biopsiei tatalui meu):

"Carcinom papilar invaziv cu celule tranzitionale bine diferentiat(G1)al vezicii urinare, infiltrant, cu redusa reactie limfaidica straina(sper sa fi deslusit corect ce este scris pe buletinul de analize)
3 comentarii
0
27-05-2008, ora 00:00
iulian1989
Nu este medic/terapeut
iulian1989
salut am si eu o intrebare:duminik am avut ultimul contact sexuala cu prietena mea.azi a zis k ia venit ciclul dar mia spus k nu curge sange ci o substanta rozie ca si cum ar fi sange cu apa.CE ESTE ACEL LICHID? E CICLUL EI SAU CE E??? PLS HELP
0
27-05-2008, ora 00:00
mdanutya
Nu este medic/terapeut
mdanutya
Revin refreritor la acel diagnostic.as vrea sa stiu de ce natura e...benigna sau maligna...
Doctorita care urmeaza sa-mi citeasca rezultatul vine abia peste o saptamana...nu pot sa astept atat...as vrea sa stiu macar cate ceva...despre ce poate fi vb...ca de cat.multumesc
0
11-06-2008, ora 00:00
aureliana71
Nu este medic/terapeut
aureliana71
benigna sau maligna este referitor la starea bolii cind e maligna este mai grava da daca imi scrii pe adresa - pot sati spun mai multe ca si eu am avut schimbare de celule la pap nicolau si am avut noroc ca a fost faza a patra si dupa aia urma canceru asa ca de acuma in colo sazi faci tot la o jumate de an examenu pe lama ca este foarte bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.