Va rog un raspuns urgent!

13-02-2008
Caill
Nu este medic/terapeut
Caill
Am inceput sa iau anticonceptionale Yasmine. La a 3-a piluala am avut contact sexual. Pot ramane insarcinata avand in vedere numarul redus de pastile luate si faptul ca contactul s-a produs in prima zi dupa terminarea ciclului? Mentionez ca inainte de sangerea efectiva a ciclului lunar am o scurgere maronie inchisa care dureaza aproximativ 2 zile. Pastilele am inceput sa le iau din prima zi de sangerare efectiva si nu din momentul in care am avut scurgerea maronie.
Exista riscul unei sarcini?
2 comentarii
0
13-02-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Eraţi sub protecţie.
0
26-07-2008, ora 00:00
fairies...
Nu este medic/terapeut
fairies...
Nu ai cum sa ramai gravida in prima zi dupa ciclu... Uterul este de fapt o paturica pt bebe, atunci cand nu este folosita o eliminam prin menstruatie... Dupa ciclu aceea paturica nu mai e, ca atare nici dak ai vrea sa ramai nu poti k nu are unde... Puteti sa stati linistiti:P
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul