Va rog sfatuiti-ma ce sa fac!

25-03-2010
Ela G
Nu este medic/terapeut
Ela G
Dupa tratarea unei infectii urinare, in urma analizelor la singe a rezultat ca mai am infectie in organism. Medicul de familie mi-a dat in continuare tratament cu antibiotic - zinnat si acum o saptamina, stiindu-ma cu nasul infundat dimineata si mai imi lacrimau uneori si ochii, am facut si un control la ORL. Am facut radiografii: SAF si Hirtz si rezultatul radiografiilor este: ingrosare mare de mucoasa pe sinus maxilar sting - Hipertrofia mucoasei nazale. Medicul ORL mi-a pus mese si mi-a dat sa fac 5 sedinte aerosoli, 2 pufuri pe zi cu Biorinil si cite 2 picaturi de Pinosol seara la culcare, timp de o saptamina. Aerosoli am facut 3 sedinte saptamina trecuta si asistenta mi-a spus ca simbata si duminica sa fac acasa inhalatii cu ceai de musetel in care pun 4 picaturi de Dexametazona
( ceea ce mi se punea si la aerosoli la cabinet). Am facut cum mi s-a spus si de Luni au inceput urmatoarele simptome: nas infundat cu secretii abundente, vocea ingrosata, ochi impaienjeniti si grei cu lacrimare, stranut des, usturimi in git, dureri de cap si simt capul ca si cum ar copt; simptome pe care nu le aveam inainte. Mentionez ca in tot acest timp am luat si antibioticul dat de medicul de familie. Ieri cind am facut ultima sedinta de aerosoli, doctorul mi-a spus ca am nasul inflamat si nu trebuia sa-mi curga nasul, ca acele picaturi pe care mi le-a dat erau ca sa nu mai imi curga nasul si a vrut sa-mi faca infiltratii, la care nu am putut sta datorita starii in care eram. Va rog sfatuiti-ma ce sa fac in acest caz. Sunt in regula simptomele pe care le am dupa tratamentul pe care l-am urmat? Mai trebuie sa iau in continuare acele picaturi? Ce trebuie sa fac ca sa ies din aceasta stare? Va multumesc.
2 comentarii
0
25-03-2010, ora 20:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ai facut mai multe greseli:
- ai urmat sfatul medicului inghitind toxine fara sa citesti in prealabil cu atentie ce efecte adverse au
- ai luat antibiotice care nu vindeca nimic
- ai facut aerosoli cu substantce toxice care suprima numai simptome si nu vindeca nimic
- ai luat picaturi toxice care care suprima numai simptomele din nas si nu vindeca nimic

Nu este deloc de mirare ca ai patit deci ca 99% din cei care i-au astfel de tratamente cu antibiotice, aerosoli, picaturi si toxine chimice care nu vindeca absolut nimic ci numai inrautatsesc sau schimba boala si simptomele aparute. Doctorii creeaza dintr-o boala acuta una cronica cu astfel de tratamente.

Acest forum este plin de cazuri ca ale atale si cred ca intra 4-5 pe zi. Cati ori fi care nu au internet sau nu intra pe astfel de forumuri.

In internet este greu de ascuns prostiile facute de medicina si suferinetele inutile ale pacientilor.

Singura modalitate de a te vindeca este sa mergi la un medic homeopat sau naturist, sa urmezi un tratament cu remedii homeopatice sau naturiste si sa eviti cat poti astfel de "tratamente" ca pana acum de la doctori care inca nu au auzit ca antibioticele nu vindeca nimic si ca o otrava chimica nu are cum sa vindece NIMIC oricat de bunavoitoare ar fi intentia lor.

Acum pasul numarul unul ar fi cel de detoxifierea de toxinele care le-ai luat de la medic si care ti-au stricat si modificat flora din sange si intestine, ti-au atacat si distrus mucoasele.
Succes.
0
26-03-2010, ora 13:11
Ela G
Nu este medic/terapeut
Ela G
D-lui Doctor Flueraru Valeriu,
va rog dati-mi un sfat pentru problemele relatate mai sus pe 25.03.2010.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.