Va rog sa ma ajutati cu un raspus: polip eliminat natural?

30-05-2011
daneela
Nu este medic/terapeut
daneela
buna ziua. imediat dupa un contact sexual am sangerat usor si am eliminat o formatiune ciudata, carnoasa, in forma de bobita de fasole de dimensiune approx. 6 mm, usor alungita si cu un usor fir la unul din capete (probabil aici s-a rupt). nu mi-a fost rau, nu am nici o alta problema, dar ma sperie intrucat vreau sa fac un copil si am facut pana acum toate analizele si examenele posibile (inclusiv un hsg) fara ca vreo astfeol de formatiune sa fe evidentiata. Multumesc
2 comentarii
0
30-05-2011, ora 14:45
daneela
Nu este medic/terapeut
daneela
completez cu intrebarea: puteti sa-mi spuneti ce poate fi? si inca ceva - as vrea sa il duc la un laborator (l-am congelat) dar nu stiu ce anume sa solicit
0
31-05-2011, ora 02:51
Vasilica16
Nu este medic/terapeut
Vasilica16
Va trebui sa faci o vizita ginecologica, poate va fi nevoie sa se cauterizeze locul(in cazul in care nu s-a facut pt a nu mai sangera la alte rapoarte).Va trebui sa-i spui ginecolug.ceea ce ai facut(cu acel polip)si el va putea sa il trimita la laborator ca si cum ar fi fost "recoltat " de el ca medic(nu stiu daca nu e prea tarziu, a trecut ceva timp si in plus mai e si congelat;ar fi fost just sa fie analizat imediat.
Sanatate multa si Dumnezeu sa te binecuvanteze cu un copil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.