De ceva timp am fost diagnosticata cu cervicita - sfaturi

28-04-2010
Rebecca.B
Nu este medic/terapeut
Rebecca.B
Am fost de ceva timp la medic si am fost diagnosticata cu cervicita, am primit tratament cu ovule, cuminol si nidoflor ung. si as dori sa imi spuneti cum sa folosesc nidoflorul pe exterior sau pe interior in vagin?Si mi-a spus sa fac in fiecare seara spalaturi vaginale cu apa cu bicarbonat, as putea folosi septovag in loc de bicarbonat? va multumesc din suflet si astept raspuns
6 comentarii
0
29-04-2010, ora 20:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poti folosi Septovag.dupa ce te speli, te usuci cu un prosop mic destinat numai zonei tale intime si te ungi la exterior cu crema Nidoflor.Sa ai chilotei numai din bumbac.
0
29-04-2010, ora 21:09
Rebecca.B
Nu este medic/terapeut
Rebecca.B
Si as mai dori sa va intreb, eu am acum ovule(tricomicon)si cuminolul pt 10 zile pe reteta mi-a mai scris si cervugid dupa ce termin cu tricomiconul, dar mai trebuie sa iau si cuminol inca 10 sau nu?Va multumesc din suflet
0
30-04-2010, ora 06:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, Cuminol nu-l mai repeti, este suficient ca-l iei 10 zile.
0
11-05-2010, ora 10:11
Rebecca.B
Nu este medic/terapeut
Rebecca.B
As dori sa va intreb daca am voie sa stau la soare in timpul tratamentului cu ovule?Va multumesc din suflet.
0
02-06-2010, ora 11:37
Rebecca.B
Nu este medic/terapeut
Rebecca.B
As dorii sa va intreb dupa ce am terminat cu tratamentu cu ovulele dupa cat timp am voie sa imi incep activitatea sexuala?Va multumesc din suflet
0
20-02-2012, ora 21:47
Claudia Alexandra
Nu este medic/terapeut
Claudia Alexandra
Buna ziua

Ma scuzati ca intervin si eu, am si eu tratament cu ovule Polygynax 6 zile si apoi Nidiflor 10 zile, pt candida; imi puteti spune daca in timpul tratamentului cu Nidiflor, eu si sotul meu putem avea viata sexuala(si lui i-a dat acest unguent tot pt candida)? si pot ramane insarcinata in per tratamentului cu Nidiflor? Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: