diaree de 2-3 ori pe zi, disconfort abdominal

02-05-2014
c.emi
Nu este medic/terapeut
c.emi
Buna ziua, acesta este al doilea topic...completandú'l pe cel cu 'candida orala'...
Acum 2 luni... am postat un topic fiind foarte ingrijorat cu 'candida orala' ce tot apare si dispare...apoi un Doctor generos dupa acest website mi'a tras niste semnale de alarma cum ca problema mea ar pleca de 'jos' si ca acolo ar trebui sa fac niste investigatii amanuntie...(pana la colon),...de atunci nu m-am simtit bine...dar nici rau ( sa zicem ca eram ok, ) job-ul nu mi-a permis sa ajung in Romania.Problema mea este ca...de curant am inceput sa am 'DIAREE'...cam de 2, 3 ori pe zi...plus disconfort abdominal ( ma doare cand apas mai jos de buric)( nu tare...suportabil si nu tot stomacul), pofta de mancare nu prea am, zic eu (uneori da...uneori nu)...se aud 'huruitul matelor'- mai pe termeni nostrii..., gaze...pur si simplu simt ca este ceva in neregula cu stomacul meu!...vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva...pana ajung in tara peste 1 luna si ceva (2).Ma ingrijorez...sa nu am probleme mari! Nu stiu ce sa fac...sunt si o persoana...foarte nervoasa de fel...! exista un tratament ceva ce il pot lua sa ma simt mai ok, sa nu agrevez alte alea? Tin sa va mai anunt ca mi-am comandat asa numitul miraculos 'ZEOLIT' pe care il iau des...(fara sa tin o cura, prescrisa)...mai iau si niste vitamine, calciu zilnic...etc. ( ma deranjeaza kg-amele, vreau sa ma ingras si nu reusesc...o alta problema...)
Va multumesc!
1 comentarii
0
07-05-2014, ora 15:23
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna ziua! Descrieti mai multe probleme, singura rezolvare este sa mergeti la medic, nu se poate recomanda un tratament doar pe baza simptomelor descrise.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.