Va rog sa ma ajutati!!!

17-04-2013
clauditza23
Nu este medic/terapeut
clauditza23
Sa incep sa povestesc totul ca sa ma intelegeti pe data de 2 aprilie m-am prezentat la spitalul cfr 2 cu bilet de internare trimisa de un medic neurolog ma doare foarte tare zona mijlocului durerea se lasa pe fese si pe piciorul drept, nu pot sta in fund si nici nu ma pot apleca de durere, doctora de acolo sa uitat pe biletul de internare si imi spune
Asa si aici e spital, ce doresti?intr-un final imi face internare ambulatoriu si mia dat de facut fizioterapie 10 zile si pastile de luat lyrica pe care nu le-am putut lua de cat 2 zile ca ameteam foarte tare, in rest cand i-am spus ce si unde ma doare aproape ca nu sa uitat la mine nu ma atins cu nici un deget, timp de zece zile cat am facut fizio terapia nici nu ma mai bagat in seama, ieri fiind in data de 16 am fost ca in fiecare zi la fizio ma vazut dar nici gand sa imi spuna ceva, si cand am mers azi 17 04 la spital m-am pomenit ca ieri pe 16 ma externat fara ca macar sa imi spuna(se poate sa fii externat fara ca macar sa fi anuntat eu azi ar fi trebuit sa fiu la munca fara sa stiu si eu m-am prezentat la spital unde mi sa spus ca doctora nu e e plecata din tara pt o saptamana si cum ar fi pur si simplu ma expediat fara ca macar sa ma vada din ziua in care ma internat fara ca macar sa imi vada starea la externare, vreau sa stiu se poate asa ceva.
Si ca sa fie totul complect am vrut sa vb cu sefa de sectie ca sa vad eu ce fac la serviciu azi ca nu am stiut ca am fost externata, si mia zis pai da ce ca nu ai nimic si iam spus bun nu am nimic atunci ca medic recomandati-mi si mie unde pot afla de unde aceste dureri(precizez ca dupa 10 zile am aceleasi dureri) ca nu am nimic nu am dar de unde durerile mia spus sa merg la psihiatru pt ca nu am nimic.
Nu am mai spus nimic mi-am luat biletul de iesire si rezultatul radiografiei sacro-iliace si am plecat acum ce vreau eu sa stiu:In rezultatul radiografiei scrie asa: Modificari osteoscleratie la nivelul versantilor ososi ai articulatiilor sacro-iliace bilateral. Eu trebuie sa merg sa imi caut alt doctor sau sunt nebuna si trebuie sa merg la psihiatru...

Si in biletul de externare la fel cu recomandare RMN artic sacroiliace

Si doamna imi spune ca nu am nimic si sa merg ca tine de psihiatru




Multumesc !!!Daca ati inteles ceva va rog sa imi raspundeti
2 comentarii
0
17-04-2013, ora 18:41
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
iubita nu esti singura care apeleaza la un medic si este tratata cu fundul...eu am pierdut 2 sarcini in 7 luni si acelasi respuns am primit...stai linistita nu e nimik grav, e normal..de-abia după 3 pierderi de sarcina se fac investigatii...deci Romanie de kkt..scuza-mi expresia...te invat babeste.cumpara-ti spirt, carmol, frectie...si nu ai decat sa te frectionezi pana dispar durerile...alt remediu nu ai.in zilele noastre...doar iti pierzi timpul pe la cabinetele medicilor.nu vreau sa jignesc in totalitate ca poata mai exista 1% care isi da interesul...poate o sa se loveasca si copii lor de problemele noastre si atunci va trata cu seriozitate problemele altora...multa sanatate!!!
0
19-04-2013, ora 22:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ clauditza23

Daca ai fost trimisa la psihiatru de doua ori si nici prin fizioterapie nu s-au ameliorat durerile, inseamna ca aceste dureri sunt pe fond nervos. Se numesc dureri cenestopate.

Citeste aici si vezi daca te incadrezi la punctul D:

http://formarepsihoterapie.ro/tulburarile-somatoforme/

Si eu am avut astfel de dureri si am scapat. Dar am luat medicamente.
Am un prieten care a facut doar o sedinta de psihoterapie de vreo 2 ore cu un psihoterapeut foarte bun si i-au trecut.

Gaseste ori la ei pe site ori unde crezi tu un psiholog cu care sa discuti.
Daca nu gasesti, ma poti contacta pe privat sa iti fac rost de datele acelui psihoterapeut care l-a scapat pe prietenul meu. Costurile insa la psiholog sunt destul de mari. Dar merita.

Mai bine sa ai ceva si sa treaca cu cateva sedinte la psiholog decat sa ai ceva stricat in coloana.
Nu au stiut medicii sa iti explice ce si cum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.