am inceput sa simt dureri de cap, apasatoare in partea dreapta a capului

12-01-2013
Katty25
Nu este medic/terapeut
Katty25
Am o problema de o saptamana aproximativ, si as avea nevoie de un sfat. De o saptamana, am inceput sa simt dureri de cap, apasatoare in partea dreapta a capului, durerea extinzandu-se inspre ceafa dar si inspre tampla din partea dreapta. Simt o apasare, o presiune uneori simtind si o amorteala. In plus as vrea sa spun, ca ma simt obosita, mi se inchid efectiv ochii, as adormi si daca stau in picoare, desi dorm pe timpul noptii. Astazi, inca de dimineata, simt aceasta presiune la ceafa, si in moalele capului, uneori cu mici intepaturi, toate acestea insotite de greata si somnolenta. Nu stiu ce sa fac, as avea nevoie de o sugestie. Multumesc mult.
3 comentarii
0
12-01-2013, ora 16:17
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ca sa-ti raspunda un medic, scrie:
- cati ani ai?
- mananci cate putin sau deloc si daca ai tinut cura de slabire?
- bei suficiente lichide?
- ai stat n ore pe net?
- ai stat multe ore la revel sau la vreun chef unde, se fuma non stop-toti?
- fumezi?
- cum stai cu tensiunea arteriala?
- esti constipata?
- esti inainte de CM?
- ai facut nopti albe de sarbatori si acum.ti-e somn?
- ai fierea (colecistul) lenesa?
sanatate
0
12-01-2013, ora 17:30
Katty25
Nu este medic/terapeut
Katty25
Sunt studenta, am 23 de ani mananc regulat, cele 3 mese pe zi nu le incalc, si in afara de acestea, manac fructe, beau sucuri facute din aceastea la blender, nu am tinut niciodata cura de slabire, in prezent am 1.55 si 50 de kg. Nu stau mult pe internet, nu merg la chefuri, nu fumez, consum cafea dimineata, dar foarte slaba,. Nu obisnuiesc sa fac nopti albe, in niciun fel, desi sunt in sesiunea de examene, la ora 11 deja dorm, iar la ora 6 ma trezesc sa invat. Nu mi s-a mai intamplat niciodata sa simt acest lucru, insa e apasator, si nu ma pot concentra nici la invatat, cum ma trezesc imi este deja somn, si durerea o simt in ceafa sau pe partea dreapta.
0
12-01-2013, ora 22:42
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ma bucur ca scrii=esti sanatoasa
si
te felicit pentru programul tau
Multi inainte pt varsta frumoasa pe care o ai!
Bafta in sesiune!
si maine, luni...cand ai timp
intra-n farmaciile: help Net, Catena..Dona.etc si verifica-ti tensiunea,
chiar si glicemia..te ajuta fetele de acolo.
E gratuit.
scrie apoi valorile tensiunii arteriale:
- eu am hipotensiune si cand uit sa beau apa..ma doare exact ca pe tine;
-sotul e hipertensiv, are tratament..dar, l-au descoperit...tot datorita acestei dureri in ceafa.
parere:
tensiunea nu-i ok.
sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.