Va rog raspuns...epididimita

22-10-2009
Eeepc
Nu este medic/terapeut
Eeepc
salut am 14 ani si am fost diagnosticat cu epididimita acuta in urma ecografiei si analizelor. Am facut o injectie si iau tratament de 20 de zile cu ciprinol si de 5 zile cu doxicilina.Mai am 5 zilede tratament si nu se vad semne de vindecare ce credetzi ca ar trebui sa fac astept raspuns... Ma sperie ca nu se desumfla testiculul. S-ar putea sa nu fie epididimita?
4 comentarii
0
22-10-2009, ora 20:20
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu, medicamentele chimice pur si simplu nu vindeca si nici nu au cum.
0
22-10-2009, ora 20:51
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cu atata antibiotic trebuia sa iti treaca o epididimita.si pentru o boala acuta tratamentul nu-i de 25 de zile.Du-te neaparat, cu analizele efectuate sa te vada un chirurg.Maine nu te du la scoala, mergi cu unul din parinti sau cu cineva mai mare in triajul unui spital de pediatrie.S-ar putea sa nu fie doar o epididimita.
0
03-11-2009, ora 10:05
ale ale
Nu este medic/terapeut
ale ale
Am 30 ani, in urma cu 3 saptamani am simtit un nodul sub testiculul stang, m-am dus de urgenta la doctor si am fost diagnosticat cu epididimita acuta, am urmat un tratament de 7 zile cu Amoxiklav de 1000 si nu s-a intamplat nimic.Am fost operat, totul a decurs foarte bine, acum sunt in refacere.Daca infectia epididimului afecteaza testiculul, functiile de reproducere sunt preluate de testiculul sanatos.In cazul meu a fost salvat epididimul cu problema.In cazul in care observati ca ceva nu este in regula, va sfatuiesc sa mergeti de urgenta la un control de specialitate.
0
04-05-2010, ora 21:14
rada ionel
Nu este medic/terapeut
rada ionel
buna ziua, in urma cu 6 ani am fost diagnosticat cu epididimita la un testicul si am fost operat.dupa un an a recidivat la celalalt testicul si am fost operat la fel ca la primul la spitalul CF2 BUCURESTI si doctorul mi-a spus ca nu mai pot avea copii.Acum intrebarea este exista o posibilitate pentru a putea avea copii?MULTUMESC ANTICIPAT.Imi puteti trimite raspuns -*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: