nu am chist pe ovar ci intre ovar si trompa de 8-10cm!

12-10-2009
cristinutza_25
Nu este medic/terapeut
cristinutza_25
Am fost la ginecolog si mi-a zis k nu am chist pe ovar ci intre ovar si trompa de 8-10cm!
Mi-a dat un tratament cu antibiotice, ovule si antiinflamator insa nu mi-a dat multe sanse d vindecare!Mi-a zis k ea nu crede k va disparea, mai sigur fiind printr-o operatie!Acum o sa incerc tratamentul dar c sa fac dak nu da rezultate???Nu as vrea sa-l las pentru k am inteles k sunt foarte periculoase si se pot sparge inauntru!
Ce parere aveti?
Va rog dati-mi un sfat!
Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
12-10-2009, ora 17:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Chisturile nu sunt asa de periculoase cum se crede !
Tratamentele nu ajuta deloc, ba dimpotriva, dauneaza su ciguranta.
Halal un tratament despre care medicul spune de la inceput ca nu va functiona !!!

Este mai intelept sa renuntati la el.

Tot asa si cu operatiile. Tot ce se face este nu numai perfect inutil ci mai deggraba daunator,
Sunt femei care traiesc cu chisturi de decenii intregi fara probleme. Cand nu existau ultrasunete nu se stia nimic de ele. Atata vrema cat nu le zgandari aceste chisturi nu fac probleme (cu mici exceptii). Problemele apar de indata ce le tratezi cu metodele medicinii (hormoni, operatii, medicamente.)
.
Sistemul medical este conceput sa combata tot ce apare in corp, indiferent daca este necesar/bun/rau si desi medicina nu stie pana in ziua dw azi de ce corpul facut aceste chisturi si ce rol au le trateaza orbeste.

Aceasta combatere permanenta aduce un profi urias, tin doctorii ocupati, cabinetele pline, aduc pacientii in sapa de lemn cu sanatatea si cu bugetul, iar tratamentele alopate care se dau dauneaza intregului corp.
Faceti cum va taie frica si mintea. Ce am spus mai sus este realitatea.
0
12-10-2009, ora 18:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ginecologii au dreptate; urmeaza intai tratamentul medical. formatiunea este destul de mare si intr-adevar, este pericol de a se complica... De interventia chirurgicala sa nu-ti fie frica, daca esti tanara va fi cu caracter conservator, cu sanse mari sa ai copii in viitor.
0
13-10-2009, ora 10:57
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, crede si nu cerceta !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: