este posibil ca din cauza racelii la ovare sa-mi intarzie ciclul?

27-08-2007
ruxa
Nu este medic/terapeut
ruxa
Buna! Sper sa ma puteti calma si pe mine..sunt putin speriata deoarece ar fi trebuit sa-mi vina ciclul pana in data de 23 aug, iar deja suntem pe 27 aug...ultima menstruatie am avut-o incepand cu data de 23 iul...in ultimele 11 zile am prins o raceala la ovare, sau cel putin asa cred eu, deoarece m-au cam durut ovarele si spatele in zona rinichilor, insa nu am avut febra sau alte simptome...am mai avut o astfel de raceala si acum o jumatate de an( atunci in urma investigatiilor mi s-au gasit colii, cei care provoaca astfel de infectii, iar raceala s-a manifestat cu febra puternica etc..), dar atunci nu mi-a intarziat ciclul...este posibil ca din cauza racelii la ovare sa-mi intarzie ciclul?..sper din tot sufletul sa nu fie vorba de vreo sarcina nedorita, mai ales ca probabilitatea este destul de mica, dar din pacate exista totusi aceasta probabilitate..fie ea si de 10%..(..Astept cu nerabdare raspunsuri!..Va multumesc!...
2 comentarii
0
28-09-2007, ora 00:00
gyuly@
Nu este medic/terapeut
gyuly@
pai ca sa te linistesti fa-ti un test de sarcina:) si da...ciclul poate intarzia din cauza racelii la ovare(asa am patit si eu:(( ) o sa fie ok o sa vezi...
0
28-09-2007, ora 00:00
ruxa
Nu este medic/terapeut
ruxa
mersi frumos pentru raspuns!..intr-adevar mi-a venit ciclul, cu o intarziere de vreo 10 zile..insa m-am bucurat ca mi-a venit.da, ai dreptate, sunt absolut sigura ca intarzierea s-a datorat racelii la ovare...m-am convins si eu.a fost o.k...:-))
mersi inca o data si numai bine si...sanatate..:-)))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul