Usturimi jos care apar asa din senin | Forumul Medical ROmedic

Usturimi jos care apar asa din senin

29-04-2007
veronik
Nu este medic/terapeut
veronik
Buna ziua, de vreo 5 luni incoace am niste senzatii ciudate, mai pe inteles niste usutrimi jos care apar asa din senin dar si dupa urinare uneori.Am fost la ginecolog am facut toate analizele posibile dar nu a iesit nimic in afara de o rana pe col care am cauterizat-osi o cistita usoara care am tratat-o.Cineva mi-a spus ca poate fi de la rinichi, am dus si ceva probe de urina la analiza la un laborator privat, nu stiu exact ce analize mi s-au facut, insa au iesit bune si acestea.Urina este normala, nu merg des la toaleta.Ce credeti ca ar putea fi?Va multumesc anticipat.Am uitat sa precizez ca uneori aceste usturimi pe care le am le simt uneori si la fund.Va multumesc din nou.
8 comentarii
0
29-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Tot la o infectie urinara ma gindesc- un sumar de urina si o urocultura ar fi de folos, apoi un tratament cu o fluorochinolona.
0
29-04-2007, ora 00:00
veronik
Nu este medic/terapeut
veronik
Iar daca eu ma duc din nou la un alt laborator privat cu o proba de urina ce analize sa-i rog sa faca?Exact asa cum mi-ati spus, un sumar de urina si urorcultura?Multumesc.
0
18-06-2007, ora 00:00
veronik
Nu este medic/terapeut
veronik
Buna ziua, in urma raspunsului dvs.am facut din nou urocultura si examenul de urina care au iesit bine amandoua.Am mai facut deasemenea ecografie abdominala si la vezica si, si aici rezultatele au fost bune.Problema este ca eu in continuare am usturimi jos dar si la fund, usturimi care apar si dispar pe parcursul zilei.Ce analize mai imi sugerati sa fac, de la ce mai pot fi aceste usturimi?Astept un raspuns.Va rog, cine stie ce poate fi sau cine a mai trecut prin asa ceva, v-a rog sa-mi dati si mie un raspuns.Va multumesc!
0
27-06-2007, ora 00:00
veronik
Nu este medic/terapeut
veronik
Chiar nu are nimeni nici o idee, ce analize sa-mi mai fac?
0
08-08-2007, ora 00:00
veronik
Nu este medic/terapeut
veronik
Nici un raspuns?
0
26-11-2007, ora 00:00
gabisilv
Nu este medic/terapeut
gabisilv
poate ceva analize care privesc rectul ? (paraziti,...)
0
23-12-2007, ora 00:00
veronik
Nu este medic/terapeut
veronik
Am facut si asta, insa o singura data, am inteles ca analiza trebuie repetata pentru un raspuns sigur.Dupa sarbatori ma voi duce din nou.Multumesc mult de raspuns!Sarbatori fericite tuturor!
0
16-12-2019, ora 14:53
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
veronik, ai scapat de usturime?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât de periculoasă este o leziune pe colul uterin?
  • Cistita
  • Dacă ai cistită îți poÈ›i infecta partenerul sexual?
  • Cervicita cronică - rana pe colul uterin
  • Tratarea cistitei - medicamente, remedii, sfaturi utile
  • Cistita în timpul sarcinii
  •