Va rog foarte mult sa ma ajutatzi

03-01-2007
strykerb
Nu este medic/terapeut
strykerb
Buna Ziua..!am 24 de ani si am si eu o problema...pe, , , penis imi ies niste bubitze..si niste peste care provoaca mancarimi...dar petele si bubitele rosii imi ies odata pe an...de vreo 3 ani si in plus imi apare o chestie branzoasa pe capul penisului...nu ma ustura aceste pete..din cate am mai citit eu se zice ca aceste mancarimi si bubite sunt din cauza boxerilor...ca, pielea nu raspira asa bine...nush ce sa fac...prietenei mele are niste curgeri din vagin de culoare alba...se poate sa fi luat ceva boala si am infectato..??aceste pete si bubite rosii dispar dupa vreo 3-4 zile...si apar deobicei vara...la fel imi ies tot in acest timp mai sus de penis...pe burta si niste bubite...la fel ca pe capul penisului...Va rog mult sa imi raspundeti la aceasta intrebare...sa stiu daca ii ceva serios..sa ma pot duce la medic...-
Va Multumesc!
1 comentarii
0
07-02-2007, ora 00:00
coran04
Nu este medic/terapeut
coran04
probabil e candidoza, dar e bine sa mergi la medic, doar esti baiat mare la 24 de ani si mai ai si, , prietena'''.daca e candidoza, asta apare cind scade imunitatea sau daca folosesti anumite medicamente.asta mi se mai intimpla si mie din cind in cind si iau cite ceva de la plafar pt cresterea imunitatii, iar contra candidozei fac spalaturi cu ceai de codita soricelului si apoi cu chefir de mai multe ori pe zi.contactul sexual nu e indicat in perioada respectiva.dar tre sa vezi ce diagnostic iti da medicul in primul rand, sa nu fie ceva mai grav.orice chestie e serioasa cind e vorba de sanatate, mai ales cind implici si pe altii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.