Va rog astept raspuns - stare de greata si senzatie de foame incontinuu

03-01-2012
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
De ceva timp am stari de greata indiferent ce as manca...de obicei ma calmez cu motilium sau anghirol.Am facut sumarul de urina si coprocultura (cred ca asa se numea) si sunt ok.Am facut ecografie abdominala, singurul lucru in neregula este ca am pietricele la rinichi.Nu stiu cum sa scap de starea asta de greata si senzatia de foame incontinuu.Ma mai linistesc putin dupa ce mananc dar apoi revin aceste stari.Mentionez ca nu am alte simptome (varsaturi, diaree, arsuri, febra, etc)
Multumesc frumos!
3 comentarii
0
04-01-2012, ora 03:14
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti test pentru depistare Helicobacter din scaun sau sange. Poate da aciditate, foame permenenta, greata.
La fel, daca e cazul, un test de sarcina.
Sanatate!
0
04-01-2012, ora 15:09
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
multumesc frumos!testul este negativ, am facut deja, apendicele l-am scos acum 1 an.. helicobacter-ul l-am facut deja, e negativ. medicul internist mi-a facut ecografie si a zis ca nu vede nimic in neregula.Nu stiu ce altceva sa mai fac.cel mai rau e cand stau intinsa pe partea laterala, se accentueaza greata.p spate stau cel mai bine...nu imi imaginez ce ar putea fi
0
19-01-2012, ora 13:10
anko
Nu este medic/terapeut
anko
teo22 fa o cura cu spirulina, e foarte buna. La fel ma confruntam si eu cu o foame continua si de cateva zile se simte, de cand iau spirulina nu mai am starea aceea, sa mananc mereu.
de la hofigal e cea mai buna, 40 pastile de 1000 mg = 22 lei, iau 3 pastile pe zi, cate 1 cu 30 de minute inainte de masa
sanatate iti doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.